Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Latinská Amerika na „Jiřáku“

redakce / 15.5.2014
Latinská Amerika na „Jiřáku“

Dnešní den, čtvrtek 15. května, je na náměstí Jiřího z Poděbrad věnován Latinské Americe prostřednictvím akce Merkádo, projektu mladé studentky FF UK. Akce, která začíná v 10.00 a bude probíhat až do 20.00, nabídne tradiční latinskoamerické pochutiny, potraviny a pokrmy z Kolumbie, Mexika, Peru Argentiny a dalších zemí. 

Merkádo - Burrito / FOTO: redakceAkce je zaměřena na Střední a Jižní Ameriku a nabízí tak kupříkladu exotické ovoce, čerstvé ryby, maté, kávu či maso. V rámci Merkáda budou také zastoupeny restaurace specializující se na jihoamerickou kuchyni, přičemž nebude chybět ani doprovodný program v podobě koncertu tuzemské kapely Tam Tam Orchestra, která se specializuje na brazilsko-kubánské rytmy. Ani vaše ratolesti nepřijdou zkrátka – mohou se zhoupnout v některé z „hamak“ – hoouacích sítí rozvěšených po celém náměstí či navštívit relaxační zónu s malováním pro děti s Latin Art Gallery.

Náměstí Jiřího z Poděbrad / čtvrtek 15. května / 10.00-20.00
 

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe