Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Milionová loupež ve zlatnictví

redakce / 28.3.2014
Na Žižkově bylo vyloupeno zlatnictví – pachatelé si odnesli zboží v hodnotě milionu korun!

Ve čtvrtek ráno bylo v ulici Jana Želivského vyloupeno zlatnictví, do kterého záhy po otevření vběhla skupina čtyř mužů, z nichž dva začali prodavačku ohrožovat střelnými zbraněmi, zatímco jejich kumpáni rozbili vitríny a ihned ukradli ty nejcennější kusy. 

Pachatelé v průběhu loupeže nikomu neublížili, přičemž škoda se v současné chvíli pohybuje okolo 900 tisíc korun, kdy majitel prozatím nemá škodu finálně vyčíslenou. Vzhledem k výši částky hrozí pachatelům až dvanáctileté tresty odnětí svobody. Místo činu ihned po zavolání přepadené ženy ohledali kriminalisté, jak z Prahy 3, tak specialisté na závažné případy z pražského ředitelství. Vyšetřovatelé zajistili stopy, jež budou podrobeny expertízám, tak poskytly veřejnosti záznamy z kamer, které pachatele zachytily.

„Čtyři muži měli podle prvotních informací vejít do zlatnictví - na obličeji měli uvázané šátky, na hlavách čepice, kukly nebo kapuce od mikiny,“ uvedla pro denik.cz Jana Rösslerová z ředitelství pražské policie, „dva z nich navíc drželi v ruce střelnou zbraň. Mířili na obsluhu, rozbili kladivy vitríny s vystaveným zbožím, odcizili šperky a poté společně utekli do ulice Biskupcova.“ Jednalo se o mladé muže, kteří nehovořili česky, a jejich mluva spíše připomínala východní jazyky původem odněkud z území někdejšího Sovětského svazu. S sebou měli tmavé sportovní tašky, ve kterých ukradené šperky odnesli.

Policie ČR se tak obrací i na veřejnost – pokud byste měli k případu jakékoli informace, neváhejte je sdělit na lince 158.

 

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe