Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Místo se schodkem hospodařila radnice s přebytkem

Jan Kalous / 15.6.2015
žižkovská pokladna

Žižkovská radnice původně plánovala v loňském roce, že bude hospodařit s rozpočtovým schodek téměř 68 milionů korun. Nakonec však hospodaření městské části po nástupu nové koalice TOP 09, ČSSD a ODS, která si na podzim dala za úkol především rozpočtovou zodpovědnost, skončilo výrazně v plusu. Podle účetní závěrky loňský rok pro Prahu 3 skončil naopak přebytkem 132 milionů korun.

Důvodem jsou nižší výdaje o téměř tři sta milionů. Kladný výsledek je překvapením i proto, že se nepodařilo naplnit plánované příjmy do radniční pokladny. Zatímco vedení v upraveném rozpočtu počítalo s příjmy ve výši 1,223 miliardy korun, reálně radnice inkasovala na dotacích, daních, poplatcích a z vlastního hospodaření o bezmála 140 milionů méně.

Bez dluhu se podařilo radnici uzavřít loňský rok po nástupu nové koalice TOP 09 s ČSSD, občanskými demokraty a nezávislými. Duhová koalice po říjnových komunálních volbách tehdy překvapivě vytlačila do pozičních lavic vítěze voleb, kterým se s podporou hnutí ANO stala politická formace Žižkov (nejen) sobě v čele s Matějem Stropnickým. TOP 09 s ČSSD tehdy zdůvodnily krach jednání s Ž(n)S právě nereálnými megalomanskými projekty, které tato předvolební koalice plánovala. Jedním z nich byla konverze NNŽ na kulturní centrum v režii městské části.

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe