Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Místostarosta Josef Heller rezignoval

redakce / 17.6.2014
Místostarosta Josef Heller rezignoval

Začátek 21. jednání zastupitelstva MČ Praha 3 byl ve znamení obměny na pozicích zastupitelů, ale i členů rady městské části. Místostarosta Josef Heller (TOP09) oznámil svou rezignaci na pozici místostarosty, Barbora Hanychová (ODS) a Miroslav Poche (ČSSD) se pak vzdali svých mandátů zastupitele. 

Slib nových členů rady MČ Praha 3 / FOTO: Petr HamšíkJosef Heller dle svých slov rezignuje na „základě nechutných útoků na svou osobu“ v souvislosti se smazáním pokuty za parkování od městské policie, přičemž již ve středu 18. června chce předat svou rezignaci starostce Vladislavě Hujové písemně.

Na pozice zastupitelů se pak dostali „náhradníci“ dle výsledků voleb v roce 2010 – v případě Barbory Hanychové (ODS) se tak novým zastupitelem stal Miroslav Rubáš, zatímco pozici zastupitele po Miroslavu Pochem (ČSSD) bude vykonávat David Gregor.

Novými členy rady MČ Praha 3 se tak staly Jaroslava Suková (TOP09) a Irena Ropková (ČSSD).

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe