Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Na Jarově parkovací zóny od května

Jan Kalous / 10.12.2015
Na Jarově parkovací zóny od května

Projekt nových zón placeného stání v Praze začne fungovat od 1. dubna, na Jarově bude parkovací zóna spuštěna však až k 1. květnu. Oznámil to dnes magistrát hlavního města. Na rozdíl od nových městských částí bude na intervence žižkovské radnice jarovský systém parkování shodný se starým parkovacím systémem, který funguje ve zbytku Prahy 3. Rezidenti podle místostarostky pro dopravu Lucie Vítkovské (ODS) se základní kartou zaparkují v celé Praze 3, protože zóna nebude rozdělena do sektorů jako v jiných městských částech.

Stále se však ladí ceníky parkovného. Ten v minulých týdnech vzbudil emoce, protože magistrát navrhnul parkovací zóny v jednotlivých městských částech rozčlenit na rezidenční sektory s tím, že řidič, který by chtěl parkovat v rámci dané městské části i v jiných sektorech, by zaplatil výrazně více. Rezidenční karta pro celou městskou část by tak podle návrhu magistrátu měla stát přes 4 tisíce korun.

"Podařilo se nám prosadit jednotný systém, kde se základní rezidenční kartou zaparkují v celé Praze 3, nikoliv jen v omezeném sektoru," informovala Žižkovské listy místostarostka Prahy 3 pro dopravu Lucie Vítkovská (ODS).

Jaký bude nakonec v pražských zónách ceník, není doposud jasné, městské části v současnosti na magistrát k němu zasílají své připomínky.

Městské části si budou podle pražského radního pro dopravu Petra Dolínka (ČSSD) samy určovat režim zón, například to, kdy budou řidiči platit. Na radnicích také bude vybírání pokut. Všechny takto získané prostředky pak připadnou dané městské části. Čistý zisk z parkovného si pak rozdělí magistrát a příslušná radnice.

O rozšíření parkovacích zón na Jarov se uvažuje od spuštění systému v Praze 3 v roce 2008. Rozšíření bylo několikrát ohlášeno a poté odloženo. Parkovací zóny na Jarově mají své příznivce, ale i odpůrce. Podle průzkumů veřejného mínění by regulaci parkování však většina obyvatel východní části Prahy 3 přivítala. Po omezení parkování ve zbytku třetí městské části ve prospěch místních obyvatel totiž přespolní řidiči začali parkovat v ulicích na Jarově.

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe