Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Nákladové nádraží Žižkov se stane kulturně-vzdělávacím centrem

Petr Hamšík / 16.4.2014
Nákladové nádraží Žižkov se stane kulturně-vzdělávacím centrem

Zástupci pěti zainteresovaných subjektů včera odpoledne podepsali memorandum zavazující ke vzájemné spolupráci na revitalizaci kulturní památky v kulturně-vzdělávací centrum. V současné chvíli je cesta k revitalizaci na samotném počátku, kdy se teprve vytváří cesta pro převod majetků z vlastníka ČD na nový, zatím nespecifikovaný subjekt. 

Nákladové nádraží Žižkov se stane kulturně-vzdělávacím centrem„Nákladové nádraží je unikátní komplex funkcionalistických budov, jejichž revitalizace půjde zcela ve světovém trendu přetváření industriálních ploch,“ řekl na úvod tiskové konference ministr kultury Daniel Herman. Úkolem všech subjektů, tedy Ministerstva kultury, Hlavního města Praha, Městské části Praha 3, Českých drah, a.s. a Žižkov Station Development, a.s. by dle primátora Tomáše Hudečka měla být především vzájemná shoda, aby mohla památka opět dýchat životem. „Revitalizace NNŽ bude jeden z největších projektů tohoto typu v ČR,“ uvedl investor Luděk Sekyra, „a v současné chvíli bude probíhat snaha integrovat památku do komerční rezidenční části projektu. Jsem rád, že dnes to touto dohodou začíná.“

Memorandum o budoucnostu NNŽ / FOTO: Michal ProtivanskýPodpis všech zúčastněných je však spíše gestem, v současnou chvíli není zpracován žádný projekt, který by například předjímal finanční nákladnost revitalizace, její architektonickou podobu či které instituce by se mohly na Žižkov přestěhovat. „Vznikla pracovní skupina, do které každý delegoval svého zástupce,“ vysvětlil zástupce starostky Matěj Stropnický, „a tato pracovní skupina má dotáhnout takzvaný master management plán, jenž popíše, jak bude revitalizace probíhat. V průběhu června tak budou známy první výsledky,“ dodal Stropnický.

Memorandum o budoucnostu NNŽ / FOTO: Michal ProtivanskýInspirací pro NNŽ může být například revitalizace ve Vítkovicích, kde vzniklo multifunkční centrum ve spolupráci kraje, samosprávy a vlastníka. Prvním problémem, který před pracovní skupinou stojí, je nalezení právního rámce převodu majetků z ČD na odpovídající subjekt tak, aby ČD dráhy jako akciová společnost neporušily zákon. V otázce využití veřejnými institucemi se tak nabízí například nedaleko sídlící Národní filmový archiv, který by zde vybudoval dva kinosály, a který již spolupracuje na kulturních akcích, jež na NNZ od začátku dubna probíhají.

 

Memorandum o budoucí podobě NNŽ / FOTO: facebook Vladislavy Hujové

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe