Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Návrat prvního Avengera aneb Marvel jako dobře namazaný stroj

Petr Hamšík / 11.4.2014
Návrat prvního Avengera aneb Marvel jako dobře namazaný stroj

Nejameričtější ze všech marvelovských hrdinů se vrací a patos může téct z plátna po litrech! V případě pokračování Captain Americy s podtitulem Návrat prvního Avengera to však ani v nejmenším nevadí a ukazuje se, jak dobře promazaný byznys plán stvořili v Marvel Studios. Z kapitána se tak stává první blockbuster letošní filmové sezóny. 

Captain America: Návrat prvního Avengera / FOTO: FalconMíra spokojenosti se snímkem dvojice režisérů Anthony a Joea Russoových se odvíjí především od toho, jak dokážete ocenit dobře udělaný „popcornový“ film, u něhož se budete nejen dobře bavit, ale tvůrci vám zároveň poskytnou i druhý plán v podobě (naivního) komentáře dnešních celosvětových problémů. Pokud jste u vytržení z Iron Mana 3 či první týmovky superhrdinů Avengers, Captain America je to pravé!

Steve Rogers (Chris Evans) neboli kapitán s nezničitelným štítem a neuvěřitelnou silou žije v poklidu ve Washingtonu D.C., přičemž plní občasné (vražedné) úkoly pro organizaci S.H.I.E.L.D. Když je však spáchán atentát na Captain America: Návrat prvního Avengera / FOTO: Falconvelitele Nicka Furyho (Samuel L. Jackson), dostává se Steve do hledáčku předsedy představenstva Alexandra Pierce (Robert Redford), který v něm vidí hrozbu a zrádce. Vydává se na útek společně s Černou vdovou (Scarlett Johansson) a pokouší se zjistit, kdo za vraždou stojí. Ukazuje se totiž, že za zdmi S.H.I.E.L.D.u bobtná mnohem větší spiknutí, a dvojici je v patách neznámý Zimní voják s ukrutně silnou mechanickou paží.

Přestože v ději snímku můžeme nacházet jasné paralely k současnosti USA, od WikiLeaks přes „světovládu“ NSA a její odhalování prostřednictvím Edwarda Snowdena až po kritiku politiky světového policajta a tvrdé ruky – Captain America v prvním plánu zůstává především zábavným mixem thrilleru Captain America: Návrat prvního Avengera / FOTO: Falcona akčního filmu. Režisérští bratři totiž opravdu vědí, jak dávkovat akci a především jak ji dynamicky a přesto přehledně podat. Zároveň však vytváří i zábavné paralely k thrillerům sedmdesátých let skrze obsazení Roberta Redforda, kdy se hlavní hrdina odhaluje širší spiknutí, které si jej žádá zlikvidovat.

Návrat prvního Avengera je příjemnou patetickou jízdou o záchraně tradičních hodnot tradičního západního světa, která vás dokáže pobavit, napnout a zároveň „zaháčkovat“ pro sledování dalších eskapád marvelovského universa. Byznys plán tak jede bez zaškobrtnutí dál.

 

Captain America: Návrat prvního Avengera (Captain America: The Winter Soldier) / režie: Anthony Russo, Joe Russo / hrají:  Chris Evans, Scarlett Johansson, Samuel L. Jackson, Dominic Cooper, Sebastian Stan / v kinech od 3. dubna

 

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe