Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Nejméně oblíbeným českým primátorem Hudeček, Hujová je mezi pražskými starosty sedmá

redakce / 18.8.2014
Nejméně oblíbeným českým primátorem Hudeček, Hujová je mezi pražskými starosty sedmá

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) se v letním průzkumu popularity představitelů pražských městských částí umístila na sedmém místě. Mezi jedenadvaceti hodnocenými pražskými starosty tak v žebříčku uzavírá první třetinu hodnocených. Zato její stranický kolega, primátor Prahy Tomáš Hudeček, v konkurenci primátorů totálně propadl a skončil s velkým odstupem na posledním místě.

Průzkum - primátořiK Hudečkovi dlouhodobě pražští voliči přistupují vlažně. Od chvíle, kdy z vedení hlavního města zákulisními tahy vyšoupl s pomocí ČSSD exprimátora Bohuslava Svobodu, jenž žebříčkům popularity naopak vévodil, osciluje jeho obliba někde kolem popularity Nečasovy vlády po vypuknutí aféry Nagygate. V průzkumu společnosti SANEP, který probíhal v červenci tohoto roku, skončil poslední v konkurenci primátorů krajských měst (za Středočeský kraj, jenž krajské město nemá, agentura zařadila do průzkumu Kladno), primátor s podporou 24 procent skončil na posledním místě s tříprocentním odstupem za primátorem Českých Budějovic Jurajem Thomou (Občané pro České Budějovice), který však u soudu čelí obžalobě ze zneužití pravomoci veřejné osoby a porušení povinnosti při správě cizího majetku. Žebříček naopak vede brněnský sociálnědemokratický primátor Roman Onderka, který získal od Brňanů dvakrát více hlasů než Hudeček od Pražanů.

Průzkum - starostovéV žebříčku vrcholných představitelů jednotlivých městských částí považují za nejprospěšnějšího starostu obyvatelé Prahy 4. Jejich starostovi Pavlu Caldrovi (nezař.) dalo hlas 40 procent oslovených občanů „Čtyřky.“ Stříbrnou příčku obsadila starostka Prahy 6 Marie Kousalíková (ODS), třetí místo pak starosta Prahy 14 Radek Vondra (TOP 09). Žižkovská starostka Vladislava Hujová (TOP 09) obsadila sedmou pozici s 29,3 procenty podpory u obyvatel Žižkova a Vinohrad.
Celkem se průzkumu zúčastnilo v Praze 3.701 dotázaných ve věku od 18 do 70 let, statistická chyba u uvedené skupiny obyvatel se pohybuje kolem +- 1,5 procentního bodu. 

Průzkum probíhal ve dnech 19. června až 21. července 2014, tedy ještě před vypuknutím aféry žižkovské starostky Vladislavy Hujové, která je podezřelá ze zneužívání reprezentačních fondů, když si z rozpočtových prostředků nechávala proplácet obědy za 9 tisíc korun, luxusní parfémy, oblečení, obuv a brýle, či vstupenky na koncerty zahraničních interpretů.

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe