Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Nestěžujte si, žijeme si v hojnosti, vzkázala občanům starostka Hujová (TOP 09), než si od nich nechala proplatit luxusní oběd, parfémy i oblečení

11.8.2014
Nestěžujte si, žijeme si v hojnosti, vzkázala občanům starostka Hujová (TOP 09),  než si od nich nechala proplatit luxusní oběd, parfémy i oblečení

„Proč si neustále stěžujeme na nepopulární utahování opasků? Žijeme si v poměrně velké hojnosti,“ apelovala na občany Prahy 3 žižkovská starostka Vladislava Hujová (TOP 09) v době, kdy si sama z veřejných financí nechávala proplácet oběd s humry a šneky za 9 tisíc korun a z peněz daňových poplatníků si kupovala luxusní parfémy, bundy, boty či brýle. Psal se rok 2012, v Česku naplno eskalovala globální ekonomická krize a jen v Praze zbankrotovalo 479 firem.

Účtenky, ukazující, co vše si z kapes daňových poplatníků nechávala proplácet žižkovská starostka Vladislava Hujová pocházejí převážně z roku 2012. Na jedné straně tak můžeme spekulovat o tom, že předání účtenek novinářům někdo načasoval účelově před blížící se volební kampaň. Na straně druhé máme možnost skandál zasadit do dobových reálií a konfrontovat jej s tehdejšími výroky starostky z TOP 09.

V roce 2012, kdy si žižkovská starostka dopřávala erárního luxusu, naplno vrcholila v Česku ekonomická krize. Byl to rok, kdy hospodářská recese byla hlubší, než odhadovalo ministerstvo financí i analytici. V Česku zbankrotovalo 3700 firem, na jedno pracovní místo bylo 15 nezaměstnaných uchazečů a vláda se potýkala s odporem opozice i odborářů proti úsporným škrtům. Reálná mzda v Česku se meziročně propadla o 0,6 procent a spotřebitelské ceny vzrostly naopak o 2,6 procenta.

A žižkovská starostka Vladislava Hujová v novoročním projevu apelovala na občany jen několik týdnů před tím, než sama s kolegy zasedla k humrům a šnekům: „Proč si neustále stěžujeme na nepopulární utahování opasků? Proč chceme dopadnout jako Řekové? Nejspíš to bude tím, že si nejsme ochotni přiznat nutnost těchto opatření. Když se podíváme kolem sebe, žijeme si v poměrně velké hojnosti. Vyskytuje se snad v naší zemi hladomor? Netrpíme materiální chudobou, ale mnoho z nás si stále neuvědomuje to štěstí, kde žije. Žádný stát nemůže svým občanům zajistit blahobyt, i když to leckdy slibuje či na dluh provádí. Pokud chceme něco změnit, musíme začít u sebe doma. Proto prosím nečekejme, co nám nadcházející rok přinese, ale postarejme se o to, aby byl takový, jaký si sami přejeme.“

 

Celý úvodník naleznete ZDE
 

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe