Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Noc literatury na Žižkově

redakce / 13.5.2014
Noc literatury na Žižkově

Osmý ročník příjemné akce cestující po pražských čtvrtích se tuto středu 14. května podívá i na Žižkov. Noc literatury představuje netradičním způsobem evropské autory, jejichž knihy v různých prostorech naší čtvrti budou přednášet přední české herečky a herci. 

Spisovatel Stefan SpjutProjekt organizují Česká centra ve spolupráci s pražským sdružením evropských kulturních institutů sítě EUNIC (European Union National Institutes for Culture) a kulturními odděleními zahraničních velvyslanectví. Každá z 20 účastnických zemí představí v rámci Noci literatury 2014 dílo jednoho svého současného autora. Projekt se uskuteční v předvečer zahájení největšího knižního festivalu v České republice – Světa knihy.

Spisovatelka Lena Constante
 

Čtení probíhají paralelně na všech místech (viz mapa níže) od 18.00 do 23.00, začátky vždy v půlhodinových intervalech. Poslední čtení začíná ve 22.30. Místa jsou situována blízko sebe, aby jich návštěvníci akce stihli za večer navštívit co největší počet.

Můžete se tak vypravit například do Bajkazylu na Tachovském náměstí, kde bude Jan Hájek přednášet z knihy Impérium spisovatele Christiana Krachta, do bunkru na Parukářce, kde se dočkáte například Igora Orozoviče s knihou Tělo od Paola Giordana, v hospodě U vystřeleného oka se pak Roman Zach začte do knihy Limonov. Deník ztroskotance od Emmanuela Carrèra či ve Viktorce Žižkov pak herečka Simona Babčáková zalistuje v Kapesním atlasu žen od Sylwie Chutnikové. Interpretů je však mnohem víc – od Hany Vagnerové, přes Václava Vydru až po Andreu Elsnerovou. Seznam čtenářských míst pak naleznete v odkazu ZDE.

 

Noc literatury / středa 14. května / 18.00 – 23.00 / www.literaturenights.eu

 

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe