Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Novoroční ohňostroj na Vítkově považuje starostka za kontroverzní

Jan Kalous / 30.12.2015
Novoroční ohňostroj na Vítkově považuje starostka za kontroverzní

Hlavní město letos tradiční novoroční ohňostroj místo z Letenských sadů odpálí z území Prahy 3 – přímo z vrchu Vítkov. Obyvatelé městské části tak budou mít na světelnou show „lístky do první řady.“ Nejlepší výhled údajně bude z Parukářky.

Tradiční novoroční ohňostroj začíná 1. ledna od 18.00 hodin. Bude trvat 10 minut a 16 vteřin a pyrotechnici během nich odpálí z okolí vítkovského památníku 6 293 ran.

„Umístění efektů v areálu vítkovského památníku bude provedeno tak, aby co nejlépe využilo dobré viditelnosti z různých míst Prahy,“ popisuje mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman.

Památník na žižkovském vrchu Vítkov vybralo nově hlavní město proto, že je dobře viditelný z většiny míst v metropoli.

Pro třetí městskou část, ze které bude světelná show vidět jako na dlani, to bude znamenat v době konání zvýšenou návštěvnost z řad ostatních obyvatel metropole i mimopražských. Sám magistrát totiž pro sledování novoročního ohňostroje doporučuje destinace na Žižkově především park Parukářka. Město sice slíbilo posílit linky MHD v době konání, i tak však musíte počítat především v tramvajích na Olšanské náměstí s většími návaly. V době konání také bude zcela uzavřen vrch Vítkov.

Samotná žižkovská radnice rozhodnutí přesunout novoroční ohňostroj na Vítkov považuje za kontraverzní. Argumentuje přitom tím, že ohňostroj může způsobit újmu na vegetaci i fauně a způsobeným hlukem rušit občany Prahy 3, ale i Prahy 8. Žádá proto občany, aby své připomínky vyjádřili telefonicky nebo e-mailem na správním oddělení Úřadu městské části Praha 3 (tel.: 222 116 245, e-mail: martins@praha3.cz).

„Prosím obyvatele Prahy 3, aby se vyjádřili k tomu, zda jim nevadí ohňostroj na Vítkově i v příštích letech, a pokud bude převládat negativní stanovisko, uděláme vše proto, aby magistrát příště zvolil jiné místo," uvedla starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09).

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe