Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Otevření Vozovny uzavře čtyřletý boj o knihovnu na Jarově

Jan Kalous / 26.11.2015
Otevření Vozovny uzavře čtyřletý boj o knihovnu na Jarově

V pondělí otevře místostarosta pro kulturu Alexander Bellu (ODS) obnovenou pobočku knihovny v jarovské části Prahy 3. Kulturní centrum Vozovna vedle knih nabídne i kulturní programy pro malé i velké návštěvníky. Končí tak příběh, který začal v lednu 2012, kdy se proti plánovanému ukončení provozu chmelnické knihovny postavila žižkovská radnice.

Je to příběh starý bezmála čtyři roky a zdá se, že v pondělí jej po všech průtazích a odkladech čeká happy end.

Tehdy Městská knihovna v Praze oznámila, že svou pobočku na Chmelnici definitivně uzavře kvůli úsporným opatřením. Proti se však ostře postavil tehdejší zástupce starosty Pavel Sladkovský (ODS).

„Zrušení knihovny na Chmelnici musíme zabránit. Její služby hojně využívají děti z celého Jarova, pro které je doprava do druhé pobočky v Praze 3 v Husitské ulici téměř nemožná. Chápu potřebu úspor ve veřejných financích, ale nemůžeme šetřit tím, že zamezíme našim dětem v přístupu k literatuře. To je pro mne naprosto nepřijatelné,“ uvedl tehdy Sladkovský a na žižkovské radnici začal prosazovat plán na přemístění knihovny a její rozšíření na pobočkovou knihovnu.

Radnice zároveň začala dotovat provoz chmelnické pobočky. Než se však stačil projekt dokončit, nahradil Sladkovského ve funkci zelený politik Matěj Stropnický, projekt se začal odkládat a protahovat a chmelnická knihovna definitivně zavřela v květnu 2014 ještě před dokončením kulturního centra Vozovna.

Projekt tak dotahovalo až současné vedení radnice. Od prosince tak budou mít Jarováci po více než roce a půl zpět svou knihovnu. Trochu jinde, zato o to větší a s rozšířenými službami.

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe