Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Počet úředníků na žižkovské radnici poroste i letos

Jan Kalous / 11.2.2014
Počet úředníků na žižkovské radnici poroste i letos

„Když děláte reformy a úsporná opatření, musíte na to najmout další personál. Úsporné reformy nejsou levné, pane ministře,“ vysvětluje svému politickému šéfovi státní tajemník sir Humphrey Appelby v legendárním britském sitcomu televize BBC Jistě, pane ministře. 

„Čím máte víc účedníků, tím máte větší moc, pane ministře.“ Heslem státního tajemníka sira Humphreyho Appelbyho ze sitkomu „Jistě, pane ministře“ se zjevně řídí i vedení žižkovské radnice.Obdobnou neotřesitelnou byrokratickou logikou se zřejmě řídí také žižkovská radnice pod vedením současné koalice TOP 09, ČCSD a zelené politické formace Žižkov (nejen) sobě, která v létě 2012 nastupovala k vládě na Žižkově a Vinohradech pod vlajkou rozpočtové odpovědnosti.

Po raketovém nárůstu počtu úředníků a tím i nákladů na platy v minulém roce, počítá vedení starostky Hujové s nabobtnáním byrokracie na Žižkově i v letošním roce.

Podle limitu počtu zaměstnanců, který schválila koncem ledna rada městské části by mělo v kancelářích úřadu přibýt v letošním roce dalších devět úřednických míst. Jak je pak patrné z porovnání rozpočtů, na letošní rok hodlá žižkovská radnice za platy utratit ceklkem o 17 milionů více, než tomu bylo v roce 2010.

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe