Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Pochod za legalizaci marihuany posedmnácté

redakce / 9.5.2014
Pochod za legalizaci marihuany poosmnácté

Letošní Million Marihuana March aneb pochod za legalizaci marihuany se tuto sobotu 10. května odehraje již posedmnácté a přes prvotní nejistoty o místě konání kulturní části programu (čti ZDE) bude finále patřit opět louce na Parukářce. 

Million Marihuana March 2014 / FOTO: Petr TynklSraz pražské demonstrace je ve 12.30 na Karlově náměstí odkud se pak příznivci myšlenky svobodného kouření „zeleného listu“ vydají přes Václavské náměstí, Vinohradskou třídou až na zmiňovanou Parukářku. Akce však kromě samotného pochodu nabídne i bohatý kulturně vzdělávací happening, přičemž novinkou pak bude politická diskuze s kandidáty do Evropského parlamentu.

Hlavními tématy letošní demonstrace je dle organizátorů, sdružení Legalizace.cz, především nesouhlas se současnou protikonopnou politikou státu, která se projevuje jak v kriminalizaci majitelů growshopů a květinářství či v legalizaci léčebného konopí, která dosud nedokázala dodat nemocným a seniorům ani gram slibovaného léku.

Million Marihuana March 2014 / FOTO: redakce„Stát nemá žádné právo zasahovat do soukromí a ústavou garantovaných osobních svobod občanů. Pěstování, držení či užívání konopí pro osobní potřebu nesmí být nadále vnímáno jako zločin,“ říká k letošní demonstraci předseda sdružení Legalizace.cz Robert Veverka. „Ačkoli na demonstraci rok co rok zřetelně přednášíme naše požadavky, nebývají politiky vážněji vyslyšeny. Proto jsme na letošním ročníku připravili politickou diskuzi s kandidáty do Evropského parlamentu, aby se vyjádřili, jak by v případě svého zvolení postupovali při reformě drogové politiky u nás i v celé Evropské unii,“ doplňuje Veverka.

Million Marihuana March 2014 / FOTO: redakceTěšit se můžete na bohatý kulturní program v podání legendárních kapel Babalet, A bude hůř, Vasilův Rubáš, Bitumen Beat či každoročních podporovatelů Uraggan Andrew. DJ’s stage nabídne vedle hvězdných dýdžejů Josefa Sedloňe či Netdave & Technical i další skvělé umělce, mezi které patří Selector Boldrik a jeho hosté, Z-Aires nebo Drax. Vedle hudební produkce na vás čeká i konopný trh, neziskový sektor s workshopy a pro rodiny s dětmi i program pro nejmladší demonstranty. Pokud navíc budete chtít ve veselí pokračovat i v nočních hodinách, jsou připraveny čtyři afterparties v pražských klubech.

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe