Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Podruhé s křižáky a Husity

redakce / 7.7.2014
Podruhé s křižáky a Husity

V sobotu 12. července se od 10.00 do 22.00 na vrchu Vítkov už podruhé uskuteční rekonstrukce bitvy mezi hrdinnou husitskou posádkou a vojsky Zikmunda Lucemburského. Akce slibuje mohutný doprovodný program ve středověkém hávu. 

Husité na Vítkově / FOTO: Filip SingerMinulý rok akci Husité na Vítkově navštívilo velké množství návštěvníků, a tak se městská část Praha 3 rozhodla ve středověkých bitvách pokračovat. Husité na Vítkově tak slibují nejen ústřední bitvu, v níž se bude srdnatě rvát takřka stovka bojovníků vyzbrojených pavézami, střelnými zbraněmi a dalšími, návštěvníci budou svědky i menších šarvátek či rytířských soubojů.

Bitva ze 14. července roku 1420 bude doplněna odborným komentářem, který doplní důležitá historická data a pozadí významných postav, jako byl Jan Žižka z Husité na Vítkově / FOTO: Filip SingerTrocnova či Jan Hus. Husitská posádka se skryje ve srubu, odrazí útok křižáckých vojsk, aby je pak následně zahnala z vrchu Vítkova.

Doprovodný program slibuje vše v duchu středověkého tábora, ať už jde o přehlídky zbraní, dobový tanec, módní přehlídky, ale i gastronomické libůstky typu škvarkových rohlíků, bramborových placek, lívancy s kablky a smetanou, lokše a další. K hodování vám zahrají kapely Subulkus, Arcus, Musika Vagantium zahrají a zazpívají světskou hudbu 12. až 15. století, ať už v autentickém nebo současném provedení.

A i děti si tradičně přijdou na své v soutěžích v hodu nožem, lukostřelbě či hodu kopím.

Na Ohradu pak bude připravena bezplatná autobusová doprava ze stanice Florenc.

 

Vrch Vítkov / sobota 12. července / 10.00-22.00 / vstup zdarma

 

Husité na Vítkově - vol. 2

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe