Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Policie hledá svědky podivného úmrtí

3.2.2014
Policie hledá svědky podivného úmrtí

Ve středu 15. ledna zemřel na tramvajové zastávce Spojovací jedenapadesátiletý Slovák. Kriminalisté aktuálně hledájí svědky této události, především pak ty, kteří muže spatřili těsně předtím, než na zastávku došel. 

Resuscitace na Jarově / FOTO: idnes.czMuž se dle policie objevil na zastávce okolo šesté hodiny večerní, opíral se o ni a kolejdoucí mu pomáhali několikrát vstát. Nakonec ulehl na lavičku v zastávce. Když však na místo přijela hlídka strážníků, nalezla jen bezvládné tělo a zahájila restuscitaci. Přivolaná lékařka pouze konstatovala smrt s pravděpodobným selháním srdce.
"Podle soudního lékaře smrt muže způsobilo nadměrné množství oxidu uhelnatého,“ sdělila IDNES.cz policejní mluvčí Jana Rösslerová, „vzhledem k tomu, že lékař v jeho těle zjistil přes padesát procent oxidu uhelnatého, je nepravděpodobné, že by byl muž schopen v takovém stavu dojít bez cizí pomoci až na zastávku. Při takto vysoké hodnotě by totiž musel být v bezvědomí.“
Muž nejspíše na zastávku dorazil z blízkého bytu či příbytku, který využívají bezdomovci. Jeho oblečení však nebylo špinavé a zanedbané – na první pohled tedy nepatřil mezi bezdomovce, přestože mezi nimi mohl nějaký čas přebývat.

 

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe