Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Pracovna v parku?

Petr Hamšík / 16.7.2014
Pracovna v parku?

Lidé stojící za sdílenou kanceláři Pracovna ve Vlkově ulici na Žižkově (o projektu si můžete přečíst v článku ZDE) se pouští do nového projektu městského mobiliáře aneb pracovny v parku. Má spojovat klidnou část Riegrových sadů, stín stromů, pohled na Pražský hrad a elektrické přípojky a wifi. 

Pracovna v parku / FOTO: hithit.czProjekt je v současné chvíli ve své crowdfundingové fázi, kdy Jan Pelán a Andrea Kosařová, kteří vybudovali původní Pracovnu ve Vlkovce, sbírají prostřednictvím serveru Hit Hit prostředky na realizaci svého plánu. Společně s nimi pak na Pracovně v parku spolupracují Jonáš Herza, který se stará o hudební produkci v původní Pracovně, a Petra Seidlová vedoucí tamtéž DIY workshopy. Cílová částka je 150 tisíc korun, kdy se v současné chvíli vybralo 37100 korun. Přispět můžete i vy, přičemž nejnižší částka začíná na stokoruně. Za vybrané prostředky pak vzniknou sofistikované lavičky se stoly, které navrhli studenti UMPRUM, které budou doplněné elektrickými zásuvkami a bezdrátovým připojením k internetu.

Pracovna v parku / FOTO: hithit.cz„Štvalo nás být zavření v kanceláři, když je hezky. Chtěli jsme si vozit stolky a židle do parku, ale kvůli tomu se musí vyřizovat na úřadech zábor. Taky by se vybily počítače a připojení k internetu je komplikované,“ vysvětluje pro idnes.cz jedna z autorek projektu Andrea Kosařová. Jan Pelán pak dodává, že místo zvolili i s ohledem na to, aby stromy vytvářely přirozený stín pro pracující. „Přeci jen na sluníčku není na počítači nic vidět,“ směje se.

Projekt, který se inspiroval podobnými realizacemi ze zahraničí, byl již podpořen i Nadací Vodafone, jejíž ředitel Ondřej Zapletal Pracovnu v parku popisuje jako originální oživení veřejného prostoru. „Je to realisticky zpracovaný projekt mladých lidí,“ dodává.

 

Crowdfundingovou kampaň si můžete prohlédnout na HitHitu ZDE.

 

Reportáž z Radia Wave

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe