Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Praha ožila festivaly Nultý bod a Za dveřmi

redakce / 16.7.2014
Praha ožila festivaly Nultý bod a Za dveřmi

Fanoušci fyzického a tanečního divadla by měli rozhodně zbystřit – už od pondělí 14. července totiž v Praze probíhají dva mezinárodní festivaly. Šestý ročník festivalu Nultý bod, který je propojen s Palácem Akropolis v osobě dramaturga Petra Boháče, představuje v Divadle v Celetné přední kapacity fyzického divadla ze zahraničí i z Česka. Naopak 5. ročník festivalu Za dveřmi přiváží na Václavské náměstí pět dní špičkového pouličního divadla z celé Evropy.

The Body Present / festival Nultý bod„Fyzické a taneční divadlo získává v Česku stále více diváků a spolu s tím se daří vytvářet i domácí představení na evropské úrovni. Krom zahraničního zastoupení je Nultý bod i místem, kde uvidíte špičku českého fyzického divadla jako je Lenka Vágnerová, Markéta Vacovská nebo Miřenka Čechová,“ uvádí letošní festival Nultý bod jeho umělecký šéf Petr Boháč. A skutečně si české fyzické divadlo získává ve světě jméno – Miřenka Čechová je například právě touto dobou s představení Hlas Anne Frankové na cestě do Jihoafrické republiky a podařilo se ji v posledních měsících několikrát zaujmout kritiky prestižního Washington Post. „I letos se věnujeme vzdělávacímu rozměru festivalu – pořádáme mezinárodní workshop Performing arts for the future i speciální projekt ve spolupráci s HAMU,“ uvádí produkční festivalu Nultý bod Aneta Kafková.

Krevety a la Indigo / Nultý bodPátý ročník Mezinárodního festivalu pouličního divadla Za dveřmi letos zahájí české V.O.S.A. Theatre s unikátním pětimetrovým akrobatickým kolem. Ve svých představeních, která jsou v podstatě vždy premiérou, navazuje na zkušenosti z site-specific projektů v Evropském hlavním městě kultury Košice 2013 nebo na Světové výstavě EXPO 2010 v čínské Šanghaji. „Festival Za dveřmi je tady popáté, dostali jsme se na evropskou festivalovou mapu a do Prahy se nám daří přivážet stále více skvělých představení a iniciovat vznik speciálních festivalových projektů. Prostor spodní části Václavského náměstí Jungle Joke / Za dveřmise v loňském roce ukázal být výzvou a musíme uznat, že pouličnímu divadlu sluší. Stejně tak Praze sluší pouliční divadlo. “ říká ředitel festivalu Za dveřmi Jakub Vedral a doplňuje: „I proto se vedle hlavního programu uskuteční speciální projekt Take Care of Your Square, který pořádáme ve spolupráci s partnery ze zemí Visegrádské čtyřky.“

Divadelní festivaly Za dveřmi a Nultý bod začínají společně 15. července a pokračují až do 19. a 20. července 2013. Vstupenky do Divadla v Celetné jsou k zakoupení již nyní na www.divadlovceletne.cz, představení na Václavském náměstí jsou zdarma. Kompletní program najdete na www.zadvermi.cz a www.nultybod.cz .

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe