Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Přes svátky se opět ruší modré zóny

redakce / 22.12.2014
Přes svátky se opět ruší modré zóny

V průběhu vánočních svátků radnice na Praze 3 opět zaparkujete bez vlastnictví parkovací karty. Rada městské části totiž schválila omezení provozu zón placeného stání na dobu Vánoc. Od soboty 20. prosince do neděle 4. ledna své příbuzné na Žižkově, Jarově a v části Královských Vinohrad spadající pod Prahu 3 můžete navštívit bez hrozby pokuty. 

„Jde o tradiční změnu parkovacího režimu během svátečních dní, kterou umožňuje zklidnění pracovního provozu v metropoli v této době. V modrých zónách tak mohou bez omezení zaparkovat přespolní řidiči, kteří přijedou navštívit své příbuzné a přátele z Prahy 3,“ vysvětlila místostarostka pro dopravu Lucie Vítkovská.

Z centrálních pražských městských částí, kde jsou parkovací zóny zavedeny, je Praha 3 společně se sedmým městským obvodem, jedinou radnicí, která na svátky vypnula placené parkování. Proto by si především v hraničních částech s Prahou 2 měli vánoční návštěvníci dát pozor, aby nezaparkovali omylem v druhém obvodě, kde jsou zóny normálně v provozu.

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe