Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Příprava rekonstrukce Jiřáku pokračuje v tichosti dál

Jan Kalous / 27.7.2015
plánovaná rekonstrukce náměastí

Příprava kontroverzní rekonstrukce náměstí Jiřího z Poděbrad pokračuje v tichosti dál. Žižkovská radnice na přípravu plánu, který vloni vyvolal vlnu odporu u místních obyvatel, i letos vyčlenila peníze. Vedení starostky Hujové navíc před několika týdny projednalo i plán úpravu výstupů z metra, který by mohl plánovanou rekonstrukci za 90 milionů korun prodražit o dalších 20 milionů.

Na přelomu července a června projednal výbor pro územní rozvoj a následně i rada městské části studii Metroprojektu „Stanice metra Jiřího z Poděbrad – úprava přístřešků výstupů.“ Materiál úzce souvisí s kontroverzním plánem minulého vedení žižkovské radnice na změnu podoby náměstí za 90 milionů korun.

Radnice totiž plánovala, že společně s kašnou Petra Šedivého z náměstí v rámci změny jeho podoby zmizí také přístřešky nad vstupy do metra. „Studie doplňuje jednu z variant dokumentace k územnímu rozhodnutí o rekonstrukci náměstí Jiřího z Poděbrad a zabývá se podrobně možností odstraněním dnešních přístřešků nad vstupy do metra a jejich náhradou obvodovým zábradlím a opatřením pro jímání dešťových vod,“ konstatuje se v zápisu.

Vícenáklady jsou zde podrobně odhadnuty na 20 milionů korun, které by prodražily původně plánovanou bezmála stomilionovou rekonstrukci.

Studie Metroprojektu tak svědčí o tom, že přípravy na rekonstrukci Jiřáku, proti které se zvedla před loňskými komunálními volbami vlna odporu, běží dál. „Na radnici starostka Hujová stále připravuje územní rozhodnutí pro povolení stavby. Akorát se o tom nikde nepíše a starostka tvrdí, že stavbu připravuje pro případ, že by na ní odkudsi získala dotaci,“ potvrzuje opoziční zastupitel Ondřej Rut.

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe