Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Pro aktivní seniory je tu i v létě Klub Remedium

redakce / 18.7.2014
Pro aktivní seniory je tu i v létě Klub Remedium

Klub Remedium nacházející se poblíž Olšanského náměstí je mezi seniory na Praze 3 již znám. Ostatně z divadelního spolku Proměna, který tam působí se několik seniorek dostalo až na stříbrné plátno ve filmech Zdeňka Trošky Babovřesky. Klub Remedium však nabízí mnohem víc a to i o prázdninách.

Klub Remedium / FOTO: remediumBěhem prázdninových měsíců je Klub otevřen každé úterý od 9.00 do 13.00 hodin. Senioři si mohou přijít zacvičit do lekcí rehabilitačního cvičení, osvěžit si znalosti z angličtiny nebo využít internetovou kavárnu. Zároveň v Klubu probíhá zápis do podzimních jazykových kurzů angličtiny, němčiny a francouzštiny, do pohybových a počítačových kurzů, do kurzu internetu, sociálních sítí nebo digitálních fotografií.

„Zájemci mohou přijít do Klubu osobně, tam dostanou úplný podzimní program a pracovnice jim zodpoví případné otázky ohledně kapacity kurzu nebo jeho náplně, v případě zájmu se mohou rovnou zapsat," osvětluje manažerka programů pro seniory Helena Kubů. Pro celý podzimní program Klub Remedium / FOTO: remediumstačí navštívit webové stránky vstupujete.cz v záložce Klub Remedium, přičemž rezervaci místa v kurzu je možné provést telefonicky a přijít zaplatit dle dohody.
Mezi podzimními kurzy jsou tak i novinky jako je cyklus Staré šlechtické rody či Kapitoly z pozitivní psychologie. Pokračovat pak budou i tradiční kurzy jako trénování paměti a dalších kognitivních funkcí jako pomoc pro stárnoucí mozek.

"Ve středu 17. září 2014 od 13.00 do 18.00 hodin proběhne v Klubu Den otevřených dveří, zaměřený na představení Klubu, jeho poslání a nabídku služeb a kurzů. Těšíme se na všechny zájemce,“ zve na závěr Helena Kubů.

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe