Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Radnice chce koupit za peníze občanů soukromý VIP salónek

Jan Kalous / 13.6.2014
Radnice chce koupit za peníze občanů soukromý VIP salónek

Těsně před novými komunálními volbami schválila rada MČ Praha 3 další kontroverzní majetkovou transakci, která má přihrát na miliony z veřejné pokladny na účty fotbalového bosse Luďka Vinše, který vlastní žižkovský klub Viktoria. Za 12 milionů z kapes daňových poplatníků chtějí radní nakoupit soukromý VIP salónek s přilehlým parkovištěm.

S návratem pravomocně odsouzeného korupčníka Ivana  „Kamaráda“ Horníka na Viktorku začal soukromý žižkovský fotbalový klub opět masivně „jít tom fotbalovému štěstíčku naproti.“ A protože „ono se to neudělá samo, ten fotbal,“ vydatně mu v tom pomáhá i žižkovská radnice. Její současné vedení v čele se starostkou Hujovou, je s klubem, v jehož čele Horník stojí, úzce personálně propojeno. A protože se fotbalová Viktorka potácí stále ve finančních potížích souvisejících s podnikatelskými problémy jejího majitele Vinše, radnice od ní ochotně nakupuje za peníze daňových poplatníků majetek.


„Ivánek“ se vrací na Žižkov!!!Místo veřejných investic trubky v zemi a VIP salónky

Místo nových dětských hřišť, laviček, nových stromů, či nových chodníků, se tak občané Prahy 3 bezprostředně po nástupu současné koalice starostky Hujové již před dvěma lety stali za dvacet milionů ze svých daní hrdými majiteli technologie na vyhřívání trávníku. K trubkám v zemi jim teď vedení žižkovské radnice aktuálně hodlá přikoupit za bezmála 12 milionů z jejich kapes také soukromý VIP salónek s luxusním vybavením pro vyvolené návštěvníky fotbalu a parkoviště pro jejich limuzíny.

Na otázky Žižkovských listů ohledně této majetkové akvizice z veřejných peněz, vedení radnice nereagovalo. Mluvčí radnice Stanislav Kněnický ponechal bez odpovědí otázky, jakým způsobem chce obec soukromý VIP klub využívat, i to, jaký přínos má mít tato investice z veřejných peněz pro běžné občany Prahy 3.

Zajímavá ostatně je i cena 70timetrového VIP parkoviště, které radnice kupuje za více než tři čtvrtě milionu korun. Plácek, jehož využití je limitováno určením pro sport a rekreační plochu, totiž radnice od Vinše kupuje za cenu, která převyšuje ceny stavebních parcel v okolí daných cenovou mapou.

 

Viktorka Žižkov splatila dluh / FOTO: fkvz.czDvojí metr TOP 09: V Ostravě skandál, na Žižkově v pohodě

Absurdní je, že obdobnou praxi, kdy obec dotuje z kapes občanů soukromý fotbalový byznys, ostře kritizuje i stranický nadřízený starostky Hujové, místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Ten napadl ještě jako ministr financí obdobný případ, kdy město Ostrava přistoupilo k odkupu majetku zadluženého Baníku. „Veřejné prostředky jsou určené k financování veřejných služeb. Jestli zastupitelstvo města Ostravy upozadilo financování veřejných služeb ve prospěch komerčního projektu Baník Ostrava, tak nepochopilo, že má sloužit veřejnosti,“ uvedl tehdy Kalousek.

Obdobné čachry vlastní stranické kolegyně na Žižkově však exministra financí nechávají zřejmě chladným.


Bude starostka po hlasování rozdávat „volňásky"?

Diskutabilní investici do luxusního salónku, kde „Ivánek Kamarád“ hostí vyvolené návštěvníky fotbalu, za cenu, za kterou by na Praze 3 mohlo vyrůst další špičkově vybavené dětské hřiště, musí ještě schválit na svém zasedání zastupitelstvo. To proběhne příští úterý 17. června od 15.00 hodin v Kongresovém sále hotelu Olšanka. Opozice sice již avizovala, že bude proti, vše ale nasvědčuje tomu, že hlasovací mašinérie TOP 09, ČSSD a Stropnického zelené formace Žižkov (nejen) sobě, podivnou investici prosadí, stejně jako před dvěma lety prohlasovala nákup technologie na vyhřívání trávníku, který desetimilionový dluh Viktorky vůči městské části mávnutím koaličních rukou změnil na milionový transfer peněz z kapes daňových poplatníků na bankovní účty bosse Vinše.

Ale můžete se sami přijít podívat, jak to dopadne. Třeba paní starostka bude po hlasování alespoň rozdávat občanům „volňásky“ do VIP klubu, jehož majiteli se jejím rozhodnutím stanou.

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe