Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Recenze: Ranhojič

redakce / 6.6.2014
Recenze: Ranhojič

Celovečerní filmová adaptace románu Noaha Gordona se vydává cestou pohádkového Orientu smíšeného s glosováním současného boje kultur. 

Ranhojič / FOTO: redakcePříběh anglického sirotka Roba Coela, který v sobě v útlém věku odhalí schopnost vycítit blížící se smrt, se ve snímku německého režiséra Philippa Stölzla přetváří v lineární velkofilm typu Lawrence z Arábie, ovšem s prvky orientální pohádky. Rob se v útlém věku dostává pod křídla potulného bradýře, avšak po dosažení dospělosti se rozhodne stát se opravdovým lékařem. Složitá cesta za vzděláním ho vede až do daleké Persie, na univerzitu učence Aviceny.

Ranhojič vyniká především rozmáchlou výpravou a kamerou, která dokáže vybudovat nádhernou atmosféru Orientu jedenáctého století v kontrastu se zašpiněnou a tmářskou Evropou. Příběh je však očekávatelný, se všemi peripetiemi od osudové lásky přes relativně osvíceného šáha až po zaslepené muslimy, pro něž je lékařství porušením Koránu. Přestože snímek spíše naivně ukazuje, jak západní civilizace zachránila před islámským radikalismem vědomosti Orientu, je třeba jej vnímat spíše jako poutavě rozmáchlou pohádku o tom, jak křesťan ke štěstí přišel.

Ranhojič / The Physician / režie: Philipp Stölzl / hrají: Tom Payne, Ben Kingsley, Stellan Skarsgård, Emma Rigby / v kinech od 8. května

 

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe