Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Šary Vary aneb co jste nestihli v lázních

redakce / 11.7.2014
Šary Vary aneb co jste nestihli v lázních

Už tradičně se každým rokem přesouvá část programu Mezinárodního festivalu v Karlových Varech i na Žižkov do kultovního kina Aero. Letos tomu není jinak, a tak se můžete těšit od 12. do 19. července na 33 pozoruhodných festivalových snímků, letos i s možností zprostředkovaně prožít závěrečný ceremoniál v hotelu Thermal. 

Přehlídka Šary Vary se objeví jak v kině Aero, tak v centru metropole v kině Světozor, přičemž obě kina nabídnou uvedou v sobotu 12. července od 20.00 přímý přenos ze závěrečného ceremoniálu ve Velkém sále hotelu Thermal. Na něj bezprostředně naváže projekce zakončovacího snímku Divoké historky, který tak diváci v kinech i v Thermalu zhlédnou současně. K mimořádné události v podobě přímého přenosu ze zakončení festivalu a paralelní projekce Divokých historek se ten večer připojí dalších 35 českých kin.


Chlapectví / FOTO: kviff.comVýborné filmy festivalu

Šary Vary přivážejí opravdu skvělé filmy, ať už je to Linklaterovo Chlapectví, fikční časosběrný snímek natáčený po dobu 12 let, neobyčejné a částečně autobiografické Zázraky italské režisérky Alice Rohrwacher o včelařské rodině na italském venkově či islandskou komedii O koních a lidech o nutném sepětí usedlíků jednoho nehostinného údolí s těmito ušlechtilými zvířaty.

Chlapectví režiséra Richarda Linklatera je příkladem důsledného „good feel movie“, který se v životě postav i reálném životě klene přes dlouhých dvanáct let. Od roku 2002 se tvůrce věnoval se stejnými spolupracovníky každý rok natáčení jedné části filmu, který zachycuje dětství a dospívání chlapce jménem Mason od jeho školních začátků po vstup na vysokou školu. Během dvanácti let tak vznikalo dílo, jež překvapilo a strhlo svou neobyčejnou autenticitou diváky letošního Berlinale. Mladičký a nezkušený Ellar O koních a lidech / FOTO: kviff.comColtrane jako Mason doslova před našima očima postupně vyrůstá z dítěte v mladíka připraveného čelit životu, mění se a dozrávají i postavy z jeho okolí – sestra (režisérova dcera Lorelei) a rodiče (Patricia Arquetteová, Ethan Hawke). Změnou však prochází i svět, v němž postavy žijí: připomínají to novinky v technologii i v literatuře a výtvarném umění, proměny slovního projevu i hudebního vkusu, přičemž všechny odkazy na současnost působí naprosto přirozeně, aniž pozorujeme jakékoliv časové posuny či skoky.

„Muž miluje ženu a žena miluje muže. Muž je však zamilován i do toho nejcennějšího, co vlastní, do své klisny. Jeho klisna je ale posedlá hřebcem. Zázraky / FOTO: kviff.comObyvatelé odlehlé islandské vesnice sledují, kde se co šustne, a ani první oficiální setkání muže a ženy jim nemůže uniknout. S příchodem jara se probouzí příroda. To nemůže dopadnout dobře.“ Tak praví synopse snímku O koních a lidech napsaná břitkým perem tvůrců, která dokazuje nejen jejich touhu vyprávět originální příběh, ale i svéráznost jejich vidění světa a neodolatelný smysl pro humor. Nejzajímavější debut loňského podzimu nabízí mírně řečeno neotřelý pohled na soužití koní a lidí, tentokrát z pohledu prvně zmíněných. Obou bytostí se pak týkají láska, smrt, krocení či žárlivost, o kterých Erlingsson a jeho druhové vyprávějí s imponující vizuální nápaditostí a troufalostí intenzivně atakující naše zažité představy o vztahu člověka a přírody. Bizarnost se tak střídá se severskou nekompromisností – velké doporučení!


Zátah / FOTO: kviff.comIdu či Snowpiercera představí tvůrci, Díra u Hanušovic bude v předpremiéře

Pestrá programová nabídka zahrnuje stylově rozmanité snímky. Film Zázraky Alice Rohrwacherové, oceněný Velkou cenou poroty na letošním festivalu v Cannes, zavádí diváka do včelařské rodiny na italském venkově. Příběh dvou malých a dvou dospívajících dcer a jejich přísného otce, někdejšího hippie, jehož představy o životě v souznění s přírodou obtížně odolávají postupujícím technologickým a společenským změnám, je díky bravurní režii velkým zážitkem i bez okázalých gest a triků.

Naproti tomu netrpělivě očekávané druhé pokračování indonéského akčního opusu Zátah slibuje pravé akční hody pro fanoušky žánrových filmů. Film pokračuje se vší intenzitou tam, kde jeho předchůdce nadšené diváky v roce 2011 zanechal: krvavá pouť za spravedlností se nese ve znamení boje proti Ida / FOTO: kviff.comzkorumpovaným fízlům a uhání vpřed frenetickým tempem. Úplně odjinud čerpá inspiraci černobílý snímek Ida. Přiznaně se hlásí k odkazu francouzské nové vlny, a to nejen formátem 4:3. Intimní příběh mladé novicky a její nečekané cesty za poznáním svého pravého jména, rodinného tajemství a jediné žijící příbuzné, přijde do kina Světozor 15. července osobně uvést režisér Paweł Pawlikowski. Film, který vyhrál hlavní ceny na festivalech v Londýně, Gijónu nebo Varšavě, a získal také Mezinárodní cenu kritiků na MFF v Torontu, se následně od 17. července objeví v české distribuci.

Snowpiercer / FOTO: kviff.comOsobní účast jednoho z tvůrců obohatí také projekci filmu Snowpiercer 16. července v kině Světozor. Spektakulární sci-fi thriller je situován do druhé doby ledové. Zemí už sedmnáct let projíždí vlak, v němž se tísní několik tisíc přeživších. Na chvostu nikdy nestavícího „sněhoborce“ však pomalu dochází trpělivost utlačované lůze. Snímek, který se natáčel v Čechách, se patrně nedočká distribuce, půjde proto o jednu z mála možností, jak jej zhlédnout na velkém plátně. Uznání se této cyklické postapokalyptické odyssee dostává mimo jiné za mimořádně vydařené výtvarné pojetí, a právě výtvarník filmu Ondřej Nekvasil Snowpiercera uvede. Nekvasil má na svém kontě práci na velkých projektech pro řadu domácích i zahraničních produkcí, jako jsou HBO či Walt Disney. Díra u Hanušovic, režijní debut uměleckého šéfa Dejvického divadla Miroslava Krobota, se v Ozvěnách objeví dokonce v předpremiéře. Lakonické vesnické drama s prvky černé komedie tak mohou diváci zhlédnout necelé dva týdny před uvedením do kin.

 

Kino Aero a Světozor / od 12. do 19. července / celý program naleznete ZDE

 

 

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe