Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Stropnický skončil, protiútok sestřelil i Ropkovou

23.10.2015
Stropnický skončil, protiútok sestřelil i Ropkovou

Žižkovský zelený politik Matěj Stropnický (Trojkoalice) skončil během bouřlivého nočního zasedání pražského zastupitelstva z 22. na 23. října ve funkci náměstka primátorky Krnáčové. Pro jeho odvolání hlasovalo dvacet koaličních zastupitelů z ANO a ČSSD, i celá opozice včetně starostky Prahy 3 Vladislavy Hujové (TOP 09).

Personální čistky v pražské radě se ale nevyhnuly ani dalším žižkovským politikům. Nečekaná stopka Stropnického zvedla ze židle jeho Trojkoalici, která zradu koaličních partnerů označila za nehorázný způsob vypovězení koaliční dohody a následně v odvetě podpořila opozici při odvolání dvou radních ČSSD a jednoho z ANO. Mezi nimi se poroučela i žižkovská sociální demokratka Irena Ropková. A tradiční Stropnického spojenci v zastupitelstvu, Piráti, se pokusili o opakované hlasování o odvolání náměstka Petra Dolínka (ČSSD).

Odvolání Stropnického a následné odvetě do řad ČSSD a ANO předcházela asi desetihodinová debata o návrhu, krize v koalici kvůli zelenému náměstkovi však trvá již od počátku koalice. Sociální demokraté s Babišovým hnutím se o jeho odstranění pokoušeli opakovaně. Konec však nastal až na říjnovém zastupitelstvu na návrh TOP 09, která navrhla odvolat všechny radní.

Jak bude vedení města v následujících týdnech fungovat, zatím ale není jasné - některé oblasti totiž odvoláním přišly o svého radního. Stejně tak není jasné, zda hlasování znamená rozpad koalice, která měla v zastupitelstvu nejtěsnější možnou většinu 33 hlasů. Zástupci jednotlivých stran se ale už začali mezi sebou jednat o nové podobě koalice.

Spekuluje se o tom, že nové vedení pražského magistrátu by se v budoucnosti mohlo opírat o hlasy TOP 09, která dnes stojí v opozici k Babišově primátorce Krnáčové.

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe