Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Televise bude!

Petr Hamšík / 12.6.2014
Televize bude!

Hravé dokudrama režiséra Jana Bušty a scenáristy Radima Procházky provádí počátky československé televize. 

Televise bude! / FOTO: redakceTvůrcům dokumentární rekonstrukce podstatných okamžiků prvního desetiletí československé televize se podařil husarský kousek – dokázali přetvořit suché informace o typech televizní techniky a procesu spuštění mocného média v dynamicky zábavnou show. Sledujeme proplétající se osudy tří mužů – mladého naivního technika, který je především fascinován možností přenosu obrazu do tisíců domácností, ambiciózního herce Františka Filipovského, který jako první přehraje naživo přenášenou scénku Lakomce, a ministra informací Václava Kopeckého, pro něhož je televize především nástrojem propagandy. Po úspěšném spuštění tak pro technologické pionýry musí přijít střet s mocí a ideály.

Televize bude! je v rámci formální stránky kouzelná ve využití iluze jednoho dlouhého záběru, kdy se scény mění různými stíračkami, průchodem obrazovkou, či dokonce zdí, zároveň je neobyčejně funkční s hudebním podkresem kapel MIDI LIDI a WWW. Ty tak k obrazu vytvořily úžasnou podobu budovatelského diska, která stojí za poslech i samostatně!

Televise bude! / režie: Jan Bušta / hrají: Braňo Holiček, Martin Matejka, Pavel Nečas, Radim Špaček / premiéra: 1. května na ČT2


Ke zhlédnutí v archivu České televize ZDE

 

trailer 

 

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe