Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

TOP 09 opět nominuje místostarostu s „vymazanými pokutami“

Jan Kalous / 20.8.2014
TOP 09 opět nominuje místostarostu s „vymazanými pokutami“

Josef Heller, bývalý místostarosta Prahy 3, který musel před prázdninami rezignovat po skandálu s „vymazanými pokutami“ se po podzimních komunálních volbách na žižkovskou radnici možná vrátí. Jeho mateřská strana TOP 09 jej totiž postavila opět jako kandidáta do podzimních voleb.

Oddaného spojence starostky Vladislavy Hujové chce jeho strana TOP 09 opět vrátit do žižkovské komunální politiky. Josef Heller figuruje na 16 místě její kandidátky a vzhledem k neúčasti Babišova hnutí ANO v podzimních volbách v Praze 3 i volebním ambicím strany Karla Schwarzenberga v metropoli tak není vůbec nereálné, že se mu návrat nezdaří.

 

Místostarostovy „vymazané“ pokuty za parkování

Bývalý místostarosta musel na svůj post rezignovat poté, co celostátní sdělovací prostředky zveřejnily informaci, že ředitel místní městské policie nechal „zmizet“ Hellerovu pokutu. Tu Hellerovi udělili strážníci městské policie za špatné parkování a nechali místostarostův vůz odtáhnout. Pak ale zasáhl místní šéf strážníků Dušan Machoň a nechal pokutu sám od sebe vymazat. Podle televize Prima navíc existuje nahrávka, ve které policejní ředitel peskuje operačního důstojníka městské policie, aby si strážníci dávali větší pozor na to, komu odtahují vozidlo.

 

Podivná „privatizace“ Tkáňové banky

Jen několik dní po aféře s vymazanou pokutou navíc vyšlo najevo, že místostarosta Josef Heller stojí v čele představenstva firmy, které vláda Mirka Topolánka na poslední chvíli před svou demisí bez výběrového řízení „přiklepla“ správu Tkáňové banky v Brně. Lukrativnímu zdravotnickému zařízení měla jeho společnost přinést investice a zahraniční odborníky. Místo toho skupina firem odčerpala z veřejných zdrojů na různých dotacích téměř miliardu korun, za které mj. pořídila nemovitosti.

„Privatizaci“ Tkáňové banky ostře kritizovali odborníci. „Ten výzkum, který se tady prezentuje, je spíš takovou zástěrkou pro to, aby se mohly čerpat dotace,“ tvrdí o aktivitách žižkovského ex-místostarosty ředitel Ústavu molekulární genetiky Akademie věd ČR Prof. RNDr. Václav Hořejší, CSc.

Ministr financí Andrej Babiš dokonce celý případ označil za „sofistikovaný tunel za asistence státu“. „Jak je možné, že strategický investor je bez peněz a bez vědců? Skutečným vědeckým kapacitám je jejich činnost pro smích! Přesto získávají stamiliony z veřejných peněz. Vypadá to jako skvělý „realitní byznys“ za státní peníze,“ řekl ministr Babiš Žižkovským listům.

 

Nadstandardní odstupné

Josef Heller označil po své rezignaci vše za „nechutné útoky na jeho osobu.“ Jen několik desítek hodin poté mu navíc starostka Hujová s jeho bývalými kolegy z rady Prahy 3 přiklepla odstupné, na které neměl ze zákona nárok – bezmála 200 tisíc korun. Proti se z devíti radních postavil pouze zelený místostarosta Matěj Stropnický, jeho stranický kolega Ondřej Rut se hlasování zdržel.

Heller si tak podržel místostarostovské příjmy až téměř do komunálních voleb, ve kterých nyní pokusí o návrat.
Kandidátní listinu TOP 09 vede jako lídr starostka Vladislava Hujová, která aktuálně čelí skandálu, v němž je podezřelá ze zneužívání peněz z radniční pokladny na luxusní oběd za 9 tisíc korun, nákupy parfémů a oblečení, či lístky na koncerty zahraničních interpretů.
 

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe