Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Tvrdé háky, otevřené srdce

redakce / 22.10.2014
Tvrdé háky, otevřené srdce

Kroky sportovního fanouška mohou vést na Viktorku Žižkov, kde si náležitě zařve. Opravdový milovník pohybu, akce a dynamiky nejspíše zvolí aktivnější sport – box. Milovníci boxu navíc mohou zavítat ve čtvrtek 30. října od 19.00 na tradiční souboj borců v soutěži O pohár města Žižkova v hotelu Olšanka. 

Box je s Žižkovem svázán již dlouhé roky, sídlí tu mnohé známé a vyhledávané tělocvičny. Přesto v každém Žižkovákovi box nerezonuje. „Je tu nejspíš nějaká tělocvična,“ odpovídá u Olšanského náměstí muž ve středních letech, mladík pak matně loví z paměti název turnaje O Pohár města Žižkova. I když box na Žižkově žije intenzivním životem, ze všeho nejvíc asi potřebuje dobrou propagaci. Na Praze 3 je na relativně malém prostoru velké množství oddílů, kdy opravdu vynikne, který dokáže vychovat více talentů.

box004.jpgNavíc je box relativně levnou aktivitou – zvláště ve srovnání s takovými kratochvílemi, jako je hokej. „Box není vůbec drahý sport – potřebujete boty, bandáže a rukavice. To nikoho nezruinuje!“ přesvědčuje bývalý slavný boxer Rosťa Osička. Bronzový medailista ze dvou mistrovství Evropy v boxu začínal s pěstním šermem v patnácti letech, a přestože byl zocelený prací na moravském vinohradu, do ringu vstoupil až po roce a půl tréninků. „Tehdy byla mnohem větší konkurence. Dnes jsem schopen dostat šikovného kluka do ringu oblastních kol tak za rok,“ přiznává.

Rychlost prvního vstupu do ringu záleží jak na vás, tak na posouzení trenérem jednoho z žižkovských klubů, ať už to je Kutil Gym na Olšanském náměstí či Centrum kontaktních sportů. Box podle trenérů vede ke zlepšení kondice, vykreslení figury, fyzické výdrže. Trénink však v sobě obsahuje i další podstatný moment – podporu houževnatosti. Naučí vás zdánlivě jednoduchou věc – po inkasované ráně se nevzdat. Žižkovští amatérští boxeři mají navíc v průběhu roku několik šancí se blýsknout v hale hotelu Olšanka, kde se pořádá již zmíněný největší místní boxerský turnaj O pohár města Žižkova, Memoriál Josefa Vokřála či Memoriál Julia Tormy.

Přední, zadní, hák, hák. Časomíra dává signál. Střídání. Přední, zadní, přední, zadní, zvedák, hák. Gong a sladké vítězství! 

 

O pohár města Žižkova / čtvrtek 30. 10. od 19.00 / Hotel Olšanka

 

 

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe