Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Vedení radnice zatrhlo farmářským trhům všechny akce

Jan Kalous / 3.4.2014
Vedení radnice zatrhlo farmářským trhům všechny akce

Pokud jste se těšili na pravidelné jarní a letní akce na farmářském tržišti na náměstí Jiřího z Poděbrad, pak máte smůlu. Koalice TOP 09, ČSSD a sdružení Žižkov (nejen) sobě jejich konání farmářům zatrhla. Ohroženy tak jsou velikonoční slavnosti, slavnosti Jarních bylinek, vinařské oslavy Růžový máj či červnové Jahodobraní.

Farmářské trhy / FOTO: redakceRada třetí městské části zasedla 28. března a vzala žádost občanského sdružení Archetyp, které farmářské trhy na „Jiřáku“ provozuje, šmahem. Zamítla farmářům všechny akce, o jejichž uspořádání na náměstí v první polovině tohoto roku usilovali. Tematické akce, které v kalendáři kopírovaly události tuzemského agrárního roku, přitom byly s pravidelným provozem farmatrhů na náměstí Jiřího z Poděbrad v minulých letech již neodmyslitelně spjaty a těšily se velkému zájmu veřejnosti. Minulé vedení radnice naopak jejich pořádání podporovalo.

„Farmářské tržiště jsme při jeho zakládání nechápali jen jako podporu českých farmářů a malých výrobců potravin, šlo i o společenský, sociální projekt, který měl spojovat lidi z městského prostoru s českým venkovem,“ Farmářské trhy / FOTO: redakcevysvětluje bývalý místostarosta Pavel Sladkovský (ODS), který stál u zrodu tržiště na Jiřáku. „A právě tematické akce dávali možnost občanům Prahy 3 nahlédnout, čím český venkov právě žije, co se v agrárním sektoru děje. Posilovaly vazby města s venkovem.“

Občanské sdružení Archetyp, které tržiště na náměstí Jiřího z Poděbrad provozuje, usiluje o návrat přímého prodeje od pěstitelů a výrobců do ulic Prahy již 8 let. Sdružení vypracovalo studii pro návrat farmářských tržišť do metropole pro magistrát hlavního města, stálo u zrodu tržiště na Kubánském náměstí v Praze 10 a provozuje vedle Jiřáku také tržiště na Náplavce. Archetyp spolupracuje s ministerstvem zemědělství i zemědělskými profesními svazy (Asociace soukromých zemědělců, zelinářskou a ovocnářskou unií či Svazem soukromých zemědělců. Je také zakládajícím a předsedajícím členem Asociace farmářských tržišť. Farmářské tržiště na náměstí Jiřího z Poděbrad přitom v roce 2011 v rozsáhlém hodnocení zařadil časopis Týden mezi pět nejlepších v celé republice.

.  

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe