Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Ven z tělocvičen!

Petr Hamšík / 10.6.2014
Ven z tělocvičen!

Zpocení muži táhnoucí za sebou pneumatiku, tryskem běžící maminky s kočárkem, senioři v poklusu třímající outdoorové hole či teenageři cvičící na dětské prolézačce. Podoby venkovního sportování v pražských parcích mohou mít různé formy, jedno však mají společné – čerstvý vzduch a mnohem zajímavější poměr ceny a výkonu.

Z tělocvičen / FOTO: Michal ProtivanskýStačí se projít po jednotlivých parcích na Praze 3 a záhy zjistíte, že prostoru pro venkovní trénink je dost a dost. Park za Pražačkou skrývá kupříkladu discgolfové hřiště, jakousi obdobu golfu s létajícím talířem, Vítkov láká k běhu, zatímco park Rajská zahrada lze použít hned k několika různým druhům sportů. Běhat můžete víceméně kdekoli, v Rajské zahradě, která byla po rekonstrukci otevřena už před šesti lety, na vás čeká několik stanovišť pro důsledné posilování. Unavenější jedinci si nejspíše vyberou jeden ze dvojice pingpongových stolů, zatímco cílevědomí sportovci začnou supět na jednom z víceúčelových strojů. Plácek nad jezírkem s rybičkami totiž skrývá možnost posilování zdarma – ať už na visutých žebřinách, posuvné plošině, kdy vlastní vahou cvičíte především stehenní svaly, hrazdu na přitahování, ale také konstrukce, kde lze posilovat tricepsy či břišní svaly pro vytoužený „letní pekáč buchet“. Při první návštěvě budete jistě chvíli tápat a studovat návody na drobných cedulkách, záhy se však do tajů posilování jistě dostanete. Není proto divu, že zde často narazíte na skupinku, která se oddává intenzivnímu kruhovému tréninku.

Z tělocvičen / FOTO: Michal ProtivanskýTouha opustit vydýchanou a zapocenou „činkárnu“ je pro mnohé výzvou – nechtějí totiž využívat stroje, které posilování odděluje po jednotlivých partiích, ale zapojit své tělo co nejkomplexněji. K tomu však nestačí ani stanoviště v Rajské zahradě, ale je třeba využít i další pomůcky od těžkých pneumatik, zátěžových vest, s nimiž jsou dřepy opravdovou lahůdkou, či taková podivná spojení, jako je běhání s otevřeným padákem. Tento druh sportu s názvem hardcore trénink vás naučí například trenéři Štěpán Ginzel či Jirka Nečásek, kteří v rámci plánu Hardcore Riegráč vybíhají i na atletický ovál v Riegrových sadech. Hardcore tréninky do jisté míry připomínají klasický „bootcamp“, intenzivní kondiční program, který vychází z přijímajícího tábora armády Spojených států, kterým museli projít všichni, kdo se chtěli stát mariňáky.

Z tělocvičen / FOTO: Michal ProtivanskýV parcích na trojce můžete ale narazit i na běžící maminky s kočárkem, které se právě budou věnovat takzvanému strolleringu, v překladu kočárkování. Sportovní směr pro aktivní matky je postavený na základě sportovní chůze, která nezatěžuje klouby tak jako běh. Strollering probíhá pod vedením lektorky, přičemž v rámci naší čtvrti si můžete na Parukářce zacvičit například s trenérkou Denisou Bohuslavovou či na Židovských pecích s Katkou Machovou.
Jestliže je bootcamp, hardcore trénink či strollering snahou uprchnout z tělocvičny někam ven, sportovní směr kalisthenika jde ještě dál v ovládnutí městského prostoru – ať je to park či lépe řečeno dětské hřiště. Kalisthenici jsou převážně teenageři, kteří využívají prolézačky na dětských hřištích na posilování a provádějí na nich kliky ve stojce nebo zavěsí své tělo v horizontální poloze, aby „vlálo“ jako vlajka. Zde už nelze hovořit příliš o sportu, ale spíše životním stylu, kdy se vyznavači mezi sebou předvádějí, podobně jako se běžci parkúru pokouší co nejelegantněji proběhnout a přeskákat skrze městský prostor. Takže až bude na hřišti nějaký teenager „povlávat ve větru“, uznale pokývejte hlavou – právě jste potkali kalisthenika.

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe