Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Viktorka bojuje (jako) o život

Jan Kalous / 16.6.2015
majitel Viktorky Luděk Vinš

Je to až neuvěřitelné, že Viktorka Žižkov skončila letos na čtvrtém místě druhé nejvyšší české fotbalové soutěže. Patří zato poděkování především hráčům a trenérovi, asi zřejmě také žižkovské radnici, která má „svatou trpělivost“ s majitelem klubu Luďkem Vinše, který se letos prezentoval dluhy na všech stranách…

Sportovní klub sídlící na stadionu u Seifertovy ulice, který je součástí historie Žižkova, vede pod svým současným majitelem válku o přežití na všech frontách. Dluží sedmimístné cifry za nájem stadionu, který byl nedávno ještě jeho, dluhy vůči hráčům zase vedly málem ke stávce v ligových utkáních a kvůli neutěšené situaci odcházejí od Viktorky i trenéři fotbalového dorostu.

Problémy žižkovské Viktorky nedávno zaplnily doslova všechny celostátní sdělovací prostředky. Tísnivá finanční situace totiž dohnala kádr až na pokraj stávky. Do dubnového utkání proti Mostu hráči nechtěli nastoupit. Majitel Viktorky Luděk Vinš totiž dlužil hráčům i trenérům už čtyři výplaty. Na povrch vyplavaly historky o existenčních problémech, které v hlavách fotbalistů straší, když mají myslet na hru.

„Když nemáte na pleny, na sunar, tak je to problém. Naštěstí máme rodiče, takže teď žijeme z

jejich podpory,“ popsal tisku například sedmadvacetiletý forvard Viktorie Josef Marek, otec dvou dětí. Bulvární tisk si zase smlsnul na fotografiích, jak si hráči v kabinách místo ledu, na nějž nejsou prostředky, chladí rány zmrzlými rybami. Hráči se nakonec zachovali profesionálně, nestávkovali a zbytek soutěže odehráli plným nasazením.

Vinši, zaplať!

V inkriminovaném dubnovém utkání jim za to vyjádřili podporu i fanoušci, kteří zasypali trávník šiškami, což doprovodili skandováním „Vinši, zaplať!“ Hráči před nimi za to symbolicky poklekli. Svatou trpělivost má s majitelem Vinšem i žižkovská radnice, která se v minulém období stala dosti podivnými finančními operacemi majitelem stadionu Viktorky. Zaplatila za něj Viktorce přes 40 milionů korun, které skončily bůhvíkde.

Místostarosta Alexander Bellu, kterém spadl problém s Viktorkou do klína po loňských komunálních volbách by si mohl aktuálně jít s fanoušky také zaskandovat: „Vinši, zaplať!“ Radnice totiž již přes rok trpí Viktorku na stadionu, přestože klub nehradí vcelku symbolický nájem.

„Jednání nevedou k žádnému reálnému závěru. Situace dospěla do stadia, kdy jsme již na klub museli podat žalobu, jinak bychom se již sami vystavovali postihu za špatnou správu obecního majetku. Stále se však snažíme o dosažení smírného řešení. Viktorka je rodinné stříbro Žižkova, proto nepostupujeme tak razantně, jak bychom reálně měli,“ popisuje místostarosta Alexander Bellu.

Poněkud stranou pozornosti došla trpělivost naopak některým trenérům mládeže Viktorky, kteří oznámili překvapeným rodičům konec činnosti. „Píše se jen o dluzích u mužů. Já chci upozornit na stejné dluhy vůči trenérům mládeže, přestože Viktorka na konci září dostala z grantu přes jeden milion korun na platy trenérů! Jak je možné, že dluží tři až čtyři výplaty trenérům mládeže?“ poslal na radnici jeden z naštvaných rodičů mladého fotbalisty dotaz, který mají ŽL kdispozici.

Je tak s podivem, že žižkovská Viktorka v ligových bojích letos sahala málem po postupových příčkách do nejvyššího českého fotbalového patra. Jak dopadne její boj vedený mimo fotbalový trávník, se ukáže v následujících měsících. Většina angažovaných se shoduje vtom, že by ideálním řešením bylo, aby v něm již neměl „kapitánskou pásku na rukávu“ současný majitel Luděk Vinš.

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe