Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Vypukl boj o „cyklonesmysly“

Jan Kalous / 7.10.2014
Vypukl boj o „cyklonesmysly“

Globální spor o cyklostezky a jejich často diskutabilní smysluplnost se přenesl i na Prahu 3. Moderátor Martin Veselovský rozproudil svou kritikou debatu o smyslu protisměrné dvousetmetrové cyklostezky „odnikud nikam“ před školou v Lupáčově ulici, kterou zde žižkovská radnice postavila přes léto. A obyvatelé z horní části Jeseniovy ulice se rozčilují nad několikametrovou „cyklootočkou,“ které musela ustoupit parkovací místa nedaleko místní základky.

 

Boj o cyklonesmysly / FOTO. Michal ProtivanskýStavební dělníci ještě dodělávali prostor před Bezovkou, do jehož rekonstrukce se společně s přechody a úsekem Lupáčovy ulice radnice přes léto pustila, a stavba už rozproudila vášně a diskuse. Velkou měrou se o ně postaral známý moderátor Martin Veselovský, který se na sociálních sítích pustil do provizorní cyklostezky, kterou radnice zřídila v protisměru jednosměrné Lupáčovy ulice před místní základkou. „Radnice Prahy 3 splnila hrozbu: Cyklostezka přímo před základní školou Lupáčova! Zmizela parkovací místa pro vysazování dětí! Takže díky,“ napsal známý moderátor politických pořadů jízlivý komentář na svém twitteru. A okamžitě se k němu připojili i další rodiče, ale i jiní lidé. Převážně ti, kteří jsou zvyklí po Praze jezdit autem. Dvousetmetrovou cyklostezku, která zabrala s ohraničujícími sloupy polovinu vozovky v Lupáčovce, řada z nich považuje za naprostý úlet.

Ještě větší vášně vyvolala „cyklootočka“ do protisměru se cyklosemaforem v jednosměrném úseku Jeseniovy ulice u křižovatky s Jana Želivského. Že budou tento dopravní prvek s krkolomným cykloslalomem milovníci kol ve velkém počtu využívat, nevěří snad ani ti největší optimisté. Na třímetrové cyklostezce místním vadí především fakt, že je tím dopravní odbor v rukou Strany zelených připravil o několik parkovacích míst.

Praha 3 se tak zapojila do celopražského sporu, který vede cyklistická menšina s automobilistikou většinou a s chodci. Právě odpůrci hektického budování cyklostezek, kde se dá, upozorňují, že zde tečou neúměrné peníze do dopravních projektů, které pravidelně používá jen minimální procento obyvatel Prahy.

Cyklonesmysly - citatTo potvrzují koneckonců i statistiky. Podle nich za posledních pět let se v Česku do cyklostezek investovalo sedm miliard korun. Vzniklo 1500 kilometrů cyklostezek, zatímco řidiči se v těchto letech dočkali jen asi stovky kilometrů nových dálnic. U některých projektů si přitom cena cyklostezky s cenou dálnice moc nezadá. U těch nejdražších přišel jeden kilometr cyklostezky i na 50 milionů korun.

Zdá se, že spor cyklistů s motoristy, který v řadě aspektů připomíná spory pejskařů s rodiči dětí o městské parky, se nevyhne ani Praze 3. Faktem je, že z osobního pozorování nové trasy v Lupáčovce a Jesenijce využívá jen marginální množství cyklistů. Ale třeba se to za pár měsíců změní…

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe