Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Vyšehrad místo Viktorky - radnice kývla nabídce Slavoje

Jan Kalous / 3.7.2015
Vyšehrad místo Viktorky - radnice kývla nabídce Slavoje

Zatímco žižkovská Viktorka dostala od fotbalového svazu padáka z druhé ligy, vše nasvědčuje, že se tato fotbalová soutěž bude na Žižkově hrát i v příštím roce. Ale již bez Viktorky. Radnice, která je majitelem stadionu, totiž jedná o pronájmu s FK Slavojem Vyšehrad, druholigovým nováčkem. Radní už záměr pronájmu schválili a zveřejnili na úřední desce.

"FK Viktoria Žižkov je jedním z nejstarších fotbalových klubů v Česku. Sídlí v Praze na Žižkově," jsou první dvě věty na wikipedii, které si o slavném žižkovském mančaftu můžete přečíst. Ta druhá je dnes již prakticky nepravdivá, bývalý stadion Viktorky je v současné době totiž fakticky bezprizorní. Majitel žižkovského klubu Luděk Vinš již déle než rok nezaplatil nájem, jehož výše je vcelku symbolická, klub se zmítá v agónii a fakticky celý areál v současnosti využívá bez jakéhokoliv právního titulu, tedy „načerno.“ Majitel stadionu, žižkovská radnice, již na neplatícího "černého obyvatele" podal žalobu na vyklizení celé nemovitosti.

Viktorka přitom je žižkovskou legendou a jedním z nejstarších fotbalových klubů v Čechách s kořeny až někde v roce 1902. Ještě před několika lety byl fotbalový klub také majitelem stadionu, z hřiště na pozemcích bývalé žižkovské plynárny u Seifertovy ulice jej však v minulém volebním období vyšachovala série neprůhledných a netransparentních transakcí mezi jeho vlastníkem Vinšem a vedením radnice v čele se starostkou Vladislavou Hujovou. Díky tehdejší koalici TOP 09, Žižkov (nejen) sobě a sociálních demokratů, kteří byli s Vinšovým klubem úzce personálně propojeni, se tak daňoví poplatníci stali majiteli asi nejdražšího vyhřívaného trávníku v Česku, či luxusního VIP salónku, který radnice nakoupila o miliony korun dráž, než byla jeho pořizovací cena. Celkem z obecní pokladny odteklo 40 milionů korun, zpátky za nájem již po dokončení podivných transakcí ale nepřišla ani koruna. Provoz stadionu včetně ostrahy a dalších nákladů přitom stojí radnici ročně přes milion korun.

FK Slavoj Vyšehrad naopak projevil o pronájem dlouhodobý zájem a nové vedení radnice po několikaměsíčním martýriu bezvýsledných pokusů o dohodu s majitelem Viktorky na jeho nabídku předběžně kývlo.

 

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe