Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Začínáme s „fitkem“

Petr Hamšík / 16.1.2014
Začínáme s „fitkem“

Jak jste se letos vypořádali s novoročními předsevzetími? Tradičně mezi ně patří i další z pokusů o pravidelné cvičení a mnozí tak poprvé vyrážejí do fitness center mučit tělo i ducha. Leden je tak pro mnohá sportoviště měsícem masy nových návštěvníků, kteří se pokoušejí vypracovat. Ne každému to vydrží do února. Společně s trenérkou Veronikou Žižkovou vám budeme pravidelně přinášet sportovní tipy, aby vaše cvičení přečkalo „novoroční slib“. 

Ďábelské soustředění při zvedání stehen / FOTO: redakceŘekl bych, že sportovní tipy psané „od stolu“ vypadají pěkně na papíře, avšak při pokusu přetavit teoretické body v opravdu pravidelné cvičení je mnohem těžší. Právě proto jsem se rozhodl vyzkoušet trénink svalů i ducha na vlastní kůži a na základě zkušeností notně řízených trenérkou Veronikou Žižkovou vám budu přinášet sportovní „fitness“ tipy z první ruky.

Trénink jsem začal již v září minulého roku (článek z počátků cvičení si můžete přečíst ZDE) ve fitness centru Olympia, které vede mistr světa v kulturistice Tomáš Bureš. Ohlédnutí za mými pravidelnými zápisky stvrzuje, že pravidelné cvičení se dá přirovnat jízdě na neuvěřitelné psychické horské dráze. „Krev mi v těle začala masivně proudit a najednou si říkám, že bych to neměl rozhodně flákat,“ říkám si kdesi na konci září a hned o návštěvu později jsem si poznamenal: „Je to pecka, Zátěž - to je základ / FOTO: redakcekdyž zjistíte, že jste vlastně neobyčejně slaboučcí. Snaha je, ale mozek svaly vypne nějak dřív, než bych chtěl.“

Pohybujete se mezi opravdu velkými lidmi, kteří mají za sebou doslova léta dřiny a vám zpočátku oprávněně připadá, že se skoro vůbec nezlepšujete. Trenérka Veronika navíc dbá nejen na správné cvičení, ale i na skladbu jídla v průběhu dne, která je pro zvětšování objemu svalové hmoty naprosto zásadní. Jak však říká jeden můj kamarád: „Sportuji proto, aby na mě nebylo dobré jídlo tolik vidět.“

První hodiny v posilovně jsou opravdu ostré, to si nebudeme nalhávat. Budete zvedat, podobně jako já, ty nejlehčí činky, mnohdy pouze tyč bez závaží, svaly vás budou pálivě bolet, přesto musíte vydržet. Zlepšení totiž opravdu přijde. V příštím díle našeho sportovního seriálu se zaměříme na tipy pro správné cvičení a představíme si, jak byste se jako správní kulturisté, měli stravovat.

 

 


Trenérka Veronika Žižková / FOTO: Filip SingerTipy trenérky Veroniky

1) Navoňte se. Ne vždy si uvědomíme, co je a není snesitelné pro naše okolí.
2) Vždy si vezměte pevnou obuv. Pantofle nechte doma!
3) Zvažte alespoň na počáteční hodiny ve fitness centru najmutí trenéra či trenérky.
4) Před tréninkem se alespoň 5-10 minut zahřejte během, či jízdou na kole. Ze začátku tréninku dávejte zahřívací série s nižší vahou.
5) Nechte své ego doma a nesnažte se tahat váhy za každou cenu.
6) Při cvičení nemějte zbytečně dlouhé pauzy.
7) Nekoukejte při cvičení „po babách“ či „po chlapech“.
8) Vždy přemýšlejte nad partií, kterou cvičíte. Cvičení prociťte.
9) Neblokujte jeden stroj po zbytečně dlouhou dobu.
10) Po tréninku se vždy protáhněte.

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe