Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Ze slíbených investic splnila radnice letos jen asi polovinu

Jan Kalous / 17.12.2014
Ze slíbených investic splnila radnice letos jen asi polovinu

Pokud by se dvouleté fungování bývalé koalice TOP 09, ČSSD a sdružení Žižkov (nejen) sobě v čele Prahy 3 posuzovalo podle investic do rozvoje městské části, byl to pro obec naprostý propadák. Dva roky po sobě radní slíbili a naplánovali sice celou řadu investičních akcí, většina z nich však zůstala jen na papíře, odložila se, nebo se její realizace táhne.

V roce 2013 se koalici starostky Hujové podařilo naplnit jen asi 20 procent investic, které si sama na tento rok naplánovala. Drtivá většina akcí, které měly posunout Prahu 3 někam dále, tak byla odložena či přeplánována na letošní rok. Kdo čekal, že v letošním roce tak nastane boom investic do rozvoje Žižkova, Vinohrad a Jarova, se však mýlil. Jak vyplývá z rozboru hospodaření obce za první tři kvartály právě končícího roku, starostčino vedení sice zlepšilo v oblasti rozvoje obce své tristní výsledky z roku 2013, přesto se však podařilo dotáhnout jen asi polovinu plánovaných investic.

Zastupitelstvo_05.jpgZatímco politici voličům slíbili investovat do oprav domů, rekonstrukcí škol a školek, či nových hřišť 481 milionů korun, k 1. říjnu se jim podařilo dotáhnout akce za 264 milionů korun. To představuje přibližně pětapadesátiprocentní úspěšnost. Největší nesplněné resty má přitom žižkovská radnice za letošek v oblastech, které voliči považují za prioritu – v komunálních službách, bytové politice, ve školství a investicích do zeleně.

Mezi největší evergreeny nesplněných slibů tak nadále figuruje rekonstrukce nevyužitého bytového domu v Bořivojově ulici, který už roky leží ladem, či nové hřiště pro mládež s in-line dráhou a lezeckou stěnou v Habrové ulici na Jarově. To mělo být hotovo již na konci roku 2012, dětem však začne sloužit až v příštím roce, pokud vše půjde hladce. Stejně tak se radnici nedařilo plnit sliby v oblasti školství, kam slíbila investovat letos 85 milionů korun. Nejkřiklavějším evergreenem v této oblasti je nová mateřská školka v areálu jarovské základky V Zahrádkách za 31,5 milionů korun, která se měla začít stavět v roce 2012, pak byla její stavba přeplánována na rok 2013 a s velkým zpožděním zahájena až letos. I ta by snad měla být dokončena napřesrok.

Zastupitelstvo_12.jpgCo se však žižkovské radnici daří „plnit“ stále více, jsou každoroční stoupající provozní výdaje tohoto úřadu. Jen na mzdy žižkovských úředníků návazných organizací vydají letos daňoví poplatníci o téměř 20 milionů korun více než v roce 2010, kdy do úřadu nastupovala současná starostka Vladislava Hujová (TOP 09). S celkovými plánovanými náklady 513 milionů korun je provoz žižkovské radnice o téměř 55 milionů dražší než před čtyřmi roky. V přepočtu na obyvatele tak má Praha 3 jednu z nejdražších správ v celé metropoli.

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe