Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Žižkov a upírský expat

Joe Montalvo / 13.6.2014
Žižkov a upírský expat

Žižkov je plný transplantací z celého světa, které pozdě v noci pobíhají ulicemi. Připadá mi to jako jediné místo na světě, kde expati prožijí většinu života ve tmě jako upíří plížící se za dalším nevinným cizincem, aby ho proměnili a naverbovali do své armády. Potkal jsem je všechny, od Irů, Holanďanů a Rumunů přes Australany až po Švédy a Američany. Všichni umíme být dokonalá zlatíčka, když chceme, ale i krvežíznivá monstra prchající před démony minulosti.

Každý na zádech nese svůj příběh, proč zakotvil zrovna tady. Někoho sem dovedla láska v některé ze svých mnoha podob: třeba takový Mike se zamiloval do české vědkyně, takže mají předsíň plnou klecí s laboratorními krysami. Láska zjevně nejen hory, ale i hlodavce přenáší. Další prchají před svými šílenými rodinami (ne každá slečna snese, aby jí otec kradl její síťované punčochy) a jiní doufají zaplnit prázdnotu v srdci a přesyceni plastickým zjevem 

Cizincem na Žižkově / FOTO: redakce

amerických koček pátrají po přirozené normálnosti. A nikomu při jeho honu za štěstím samozřejmě nevadí výtečné a levné české pivo. V takhle pestré mozaice zákonitě nemohou chybět ani zkrachovalé existence, které se přisají na nic netušící turisty či místní, kteří se bez nejmenšího podezření nechají bezzubým australským průvodcem odvést do bordelu a pak jen v šoku přihlížejí, jak zdatně konkuruje tanečnicím u tyče.

Část expatů nedokáže dát sbohem svým kořenům, česky si nedovedou ani objednat milované pivo a udržují si svou kmenovou strukturu, do které člověk zvenku těžko pronikne. Ostatní se však s nadšením seznamují s místními, s roztomilým přízvukem trénují své „tý volé“ a pyšně a z plných plic hulákají svá Ř.

Většina zahraničních upírů, kteří v noci bloudí ulicemi Žižkova, místo panenského krku dá přednost chlazené plzni, a své vlasti jméno nijak nekazí. Jsou to sice noční tvorové, kteří občas vydávají strašidelné zvuky, ale nekoušou a sají opravdu jen pivo. A to si přece můžeme dopřát všichni společně bez ohledu na přízvuk. Cheers!

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe