Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Žižkov opět pro Tibet

redakce / 10.3.2014
Vlajka pro Tibet

Smutné výročí 10. března připomíná násilné potlačení povstání proti čínské okupaci v tibetské Lhase, po kterém zůstalo v roce 1959 na 80 tisíc mrtvých Tibeťanů. V reakci na tuto smutnou událost vznikla dnes již celosvětová akce Vlajka pro Tibet, které se od devadesátých let účastní i radnice MČ Praha 3. 

Vlajka pro Tibet / FOTO: Filip SingerLetos bude ve 14.00 vyvěšena Tibetská vlajka, následovaná minutou ticha za oběti čínské represe. Návštěvníci se dočkají také hudební meditace pro Tibet v podání Ladislava Broma (sitár), Michel Fabrice (tabla) a Jaroslava Svítka (fujara), která začne v 14.16. Mezi tradiční úkony pak patří i předsatvení mozaikové mandaly a její následné rozmetání, PhDr. Zuzana Ondomišiová představí tradiční tibetskou medicínu a názorně předvede různá tibetská léčiva, pomůcky a nástroje.

Po půl čtvrté účastníci vzpomínkového odpoledne mohou zhlédnout i dokumentární film Z nomáda nikým o životě na Tibetské náhorní planině a následně si poslechnout shrnutí úspěšného projektu Cesta ke sluneční škole.

 

Radnice Prahy 3 / Havlíčkovo náměstí 9, Praha 3
 

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe