Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Žižkováci si naplánovali vzhled komunitní zahrady

redakce / 14.2.2014
Žižkováci si naplánovali vzhled komunitní zahrady

Komunitní zahrádkaření se na Žižkově opravdu chytlo! Svou první úspěšnou sezónu má za sebou Ulitej záhon na Krejcárku, který se bude rozšiřovat i do zahrady obklopující budovu DDM Ulita. V sobotu 8. února pak proběhlo plánovací setkání, na kterém „Žižkováci“ navrhli vlastní podobu zahrady. 

Komunitní zahrádkaření / FOTO: MyAktivity.czSpolečnost My.Aktivity o.p.s., která celý projekt zaštiťuje, zvolila pro plánovácí setkání formu workshopu, který se skládal z úvodní prohlídky zahrady a následného probírání kladů a záporů prostoru. Účastníci ve skupinkách sepsali nejrůznější nápady a zkusili nakreslit ideální podobu zahrádky.

V diskuzi se ukázalo, že budoucí uživatelé zahrady by měli zájem o netradičně pojaté přírodní místo, kde by se pochopitelně nacházely dobře umístěné soukromé záhonky, zároveň však i bylinková spirála, vrbový tunel, pec na chleba, zastřešené posezení a další zajímavé prvky.

Komunitní zahrádkaření / FOTO: MyAktivity.cz

 

Setkání se zúčastnily i architektky z firmy Green-decor, které budou z návrhů veřejnosti vycházet v rámci profesionálního návrhu řešení. Architektonický projekt bude veřejnosti prezentován na dalším setkání, o jehož datu můžete do 23. února hlasovat prostřednictvím facebooku či svou preferenci zaslat na email spiritova@myaktivity.cz.

Vybírejte však data mezi sobotním odpoledne 22. března a středečním večerem 26. března.

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe