Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Žižkovská radnice asi propustí kvůli úsporám zaměstnance. Čtyři.

redakce / 12.1.2015
Žižkovská radnice asi propustí kvůli úsporám zaměstnance. Čtyři.

Po dvou letech, kdy se počet úředníků na žižkovské radnici bez ohledu na ekonomickou krizi jen rozrůstal, bude rada třetí městské části projednávat zeštíhlení stavu zaměstnanců. Radnice propuštění zdůvodňuje potřebou úspor v provozu úřadu, které plánuje v připravovaném rozpočtu na letošní rok. Podle všeho však nepůjde o nijak razantní opatření, protože radnici by měli opustit jen čtyři zaměstnanci, přičemž část z nich odchází do starobního důchodu. U dalšího pracovníka pak bude pracovní úvazek zkrácen na poloviční.

Propouštění na radnici / FOTO: redakceBěhem čtyřletého působení starostky Vladislavy Hujové (TOP 09) na žižkovské radnici vzrostly mzdové náklady městské části o 15 procent. Příčinou byl především nárůst počtu úředníků, za které daňoví poplatníci v uplynulém roce zaplatili o 17 milionů korun více než v roce 2010, celkem 133,5 milionu korun.

Návrh na „zeštíhlení“ žižkovského úřadu bude rada projednávat příští týden.

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe