Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Žižkovská radnice šetří, úředníci přišli i o maséra

Jan Kalous / 29.1.2015
Žižkovská radnice šetří, úředníci přišli i o maséra

Po zrušení několika pracovních míst v rámci úřadu městské části došlo v rámci úsporných opatření i na maséra, který pravidelně docházel na žižkovskou radnici masírovat těžce namáhaná těla úředníků z Prahy 3. Radní mu na posledním zasedání zrušili mandátní smlouvu.

Žižkovští úředníci budou od nového roku muset svůj těžký osud nést dále bez pravidelné masáže zad a končetin. Současná koalice TOP 09, ODS, ČSSD a hnutí Volba pro město totiž v rámci šetření vypověděla smlouvu masérovi, který za nimi docházel přímo na jejich pracoviště. Tento zaměstnanecký benefit  byl úředníkům za finanční spoluúčasti hrazen z prostředků zaměstnaneckého fondu. „Zásady čerpání zaměstnaneckého fondu na rok 2015 schválené radou městské části 14. ledna již možnost poskytování fyzioterapie neobsahují,“ konstatuje v důvodové zprávě šéf úředníků Petr Fišer.

Masérské služby na žižkovské radnici byly zavedeny v roce 2011 po nástupu starostky Hujové. Současná koalice se však ve svém programovém prohlášení zavázala po letech, kdy provozní náklady radnice strmě stoupaly, zatímco investice do veřejného vybavení klesaly, k úspornému trendu. Nutí ji k tomu i blížící se konec privatizace bytového fondu. Část příjmů z prodeje obecních bytů totiž v minulých letech z části žižkovští politici používaly na dotování radniční administrativy a jejího provozu.

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe