Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Boží Thor podruhé

7.11.2013
Boží Thor podruhé

Známé komiksové vydavatelství Marvel se před lety rozhodlo, že již nebude prodávat práva na své superhrdiny, jež mnohdy končili v naprosto příšerných snímcích. Marvel však založil vlastní filmové studio, do produkce blockbusterů se vrhl po hlavě a od té doby fanoušky každého půl roku zásobuje novým snímkem ze svého universa. Tentokrát se vrací ke „kladivounovi“ Thorovi, který opět zachraňuje celý svět. 

Nejnovější snímek Thor: Temný svět se podobně jako Iron Man 3 (2013) odehrává po událostech z týmovky Avengers (2012), kdy sdružení superhrdinů čítající nejen Thora a Iron Mana, ale také Hulka, Kapitána Ameriku, Hawkeye či Černou vdovu zastavilo mimozemskou invazi vedenou proradným Thorovým bratrem Lokim. Thor v podání Chrise Hemswortha se již přes rok neviděl se svou láskou Jane Foster (Natalite Portman), která po něm stále pátrá a nevědomky získává artefakt, který by mohl vést k zániku všech světů. Thor: Temný světPřed dávnými lety svedl Thorův děd souboj s temnými Elfy, jež se pomocí artefaktu Aether pokoušeli přivést celé universum ke zkáze. Elfové byli poraženi a Aether ukryt na tajném místě mezi světy. Po několika tisících letech dochází opět ke konvergenci všech devíti světů, hranice časoprostoru se stírají a právě Jane se pro Aether stává hostitelkou. A temní elfové se probouzejí.

Předchozí sólový snímek Thor  z roku 2011 se stal v režii Kennetha Branagha až operně osudovou podívanou, která k božskému hrdinovi svým způsobem sedla. S příchodem režiséra Alana Taylora, který získal ostruhy především režií seriálu Hra o trůny, dochází v souznění s názvem ke ztemnění, avšak naštěstí i k jemnému ironickému odstupu, který občas „příběh Thor: Temný světvětší než život sám“ trochu shodí. Samotná zápletka není příliš originální – opět jde o záchranu celého vesmíru jak jej známe, přičemž ani samotní padouši nejsou příliš zajímaví a životní. Co však Thora vytrhává s přílišného patosu je především vztah s bratrem Lokim (Tom Hiddleston), který se zprvu nachází v Asgardském žaláři, avšak scénáristickou kličkou se Thor musí spojit právě s ním. Vzájemné bratrské špičkování je tak právě tím, co snímek ozvláštňuje a dodává onu potřebnou ironickou rovinu. Avšak břitkost typu Tonyho Starka pochopitelně nečekejte.

Thor: Temný světMírnou změnou žánru do snímku vstoupila kombinace sci-fi, vesmírné opery a temnějšího fantasy, a tak se dočkáte letecké bitvy nad Asgardem, ne nepodobné scénám z Hvězdných válek, ale také zpočátku zábavné finální bitvy v Greenwichy s neplatnými časoprostorovými zákony a nestálými teleporty.

V důsledku je Thor: Temný svět důstojným doplňkem do marvelovské série, který ničím neurazí, v rámci žánru komiksového snímku však není ani žádnou revolucí. Alan Taylor přesně naplnil předloženou šablonu (nechybí ani pohled na polonahé Thorovo tělo!) – zábavnosti Iron Mana 3  však snímek nedosahuje. Bude však zajímavé sledovat, s čím může přijít další snímek – netuším, co může po záchraně celého universa přijít. Možná se dočkáme intimní lovestory s kladivem.

 

Thor: Temný svět / režie: Alan Taylor / hrají: Chris Hemsworth, Natalie Portman, Kat Dennings, Tom Hiddleston, Stellan Skarsgård a další / v kinech od 7. listopadu
 

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe