Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Lov lososů v Jemenu

Petr Hamšík / 3.12.2013
Lov lososů v Jemenu

S jemenskou pouští byste si spojili spíše výlet na velbloudech než lov táhnoucích lososů. S velkým kapitálem se však i zdánlivě nemožné přesouvá do kategorie teoreticky proveditelné. Jak se plave proti proudu v adaptaci stejnojmenného knižního bestselleru Paula Tordayho v režii švédského režiséra Lasse Hallströma?

Lov lososů v Jemenu / FOTO: Forum Film CZKdyž doktor Alfred Jones (Ewan McGregor) dostane od zástupkyně jemenského šejka Muhammeda (Amr Waked), slečny Harriet Chetwode-Talbotové (Emily Bluntová), prosbu o spolupráci na zvláštním projektu v jemenské poušti, s díky a notnou dávkou ironie odmítne. Krásně absurdní situace, která se přesně hodí do komedie britského střihu, dává do pohybu sérii nepředvídatelných událostí, jež vedou až k realizaci na první pohled šíleného projektu, v němž figuruje poušť, dynamičtí lososi, muškaření a víra v šílený úspěch. Když se navíc urputná přesvědčivost Harriet protne s obratností tiskového oddělení britské vlády v čele s Patricií Maxwellovou (Kristin Scott Thomasová), tak není jinak možnost – lososi musí táhnout!

Adaptace novely Paula Tordayho se v režii Lasse Hallströma posunula od sžíravé politické satiry spíše do žánru romantické komedie o nepředpokládaném sblížení dosud nesourodých postav. Klišé? Bezesporu, avšak Hallström nezůstává pouze na rovině stokrát viděných situacích, ale dokáže snímku dodat neobyčejnou lehkost a vtip. Snímek nestojí pouze na ústřední dvojici Alfreda a Harriet, mezi nimiž to na plátně krásně jiskří, ale dává prostor i vedlejším 

Lov lososů v Jemenu / FOTO: Forum Film CZ

postavám, jako je šejk plný víry v úspěšný projekt, kterou nakazí i skeptického Alfreda a vedoucí tiskového oddělení Patricii, jíž se šílený projekt náramně hodí. Situace v Afghánistánu je problematická a pozornost veřejnosti je třeba vmanipulovat trochu jiným směrem. Právě Patricie je nositelem až fraškovitého humoru, kdy s neobyčejným entuziasmem využívá všeho, co je vhodné pro dobrou mediální prezentaci. („Dva miliony rybářů? To nejsou rybáři, ale potenciální voliči!“)

Lov lososů v Jemenu není převratný snímek, ale příjemně funkční romantická komedie, kde klišé slouží celku snímku a nenutí vás zalézt pod kinosedačku studem.

 

Lov lososů v Jemenu / Salmon Fishing in the Yemen / VB 2011 / Lasse Hallström / 111 minut / hrají Emily Blunt, Ewan McGregor, Kristin Scott Thomas, Tom Mison, Amr Waked a další / HBO - 8. 12. od 17.45

 


 

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe