Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Cvičíme u tyče aneb Pole Fitness

4.12.2013
Cvičíme u tyče aneb Pole Fitness

Cvičení u tyče – pole fitness nebo pole dance – se u nás těší stále větší oblibě. V Praze je zatím kolem deseti center a jedno takové, Vertigo Pole Fitness, si na Vinohradech otevřela také trenérka Jarmila Ptáčníková. Pole dance & fitness napomáhá formování postavy a zvyšuje sebevědomí. 

Pole Fitness / FOTO: Filip SingerTři roky chodila na lekce pole fitness, jenže ty ji po čase začaly pomalu nudit. Atraktivní cvičení u nás bylo ještě v plenkách a instruktoři nezkušení. Proto si Jarmila Ptáčníková pořídila tyč domů a učila se sama. Inspirovala se především na internetu, který byl plný instruktážních videí. Pak si udělala instruktorský certifikát a začala vyučovat pár hodin týdně, jak se však její klientela rozšiřovala, zatoužila po vlastním studiu. V říjnu si tak v Sázavské ulici na Vinohradech otevřela Vertigo Pole Fitness. Vyzkoušet si tu můžete Pole Fitness (cvičení u tyče + posilování na tyčích), Pole Dance (tanečnější verze bez posilování), Core fitness (kondiční kruhový trénink pro všechny sportovce), ukázkové hodiny pro úplné začátečníky, ale i individuální lekce.

Pole Fitness / FOTO: Filip SingerNa hodinu jsem šla plna očekávání: to se budu svíjet u tyče? Udržím se na ní? Budu u toho vypadat alespoň trochu sexy? Milá trenérka Jarmila vás hned zbaví všech obav. A třebaže si u některých prvků připadáte neforemně nebo si myslíte, že vám něco nejde, hodí vás hodně rychle do pohody. Nejdřív se musím naučit základní chůzi, z níž se pak přechází na různé pózy a složitější kreace. Do nich se pouštíme vzápětí. Otočka u tyče, záklon… Celou dobu můžu sebe i Jarmilu sledovat ve velkých zrcadlech, kterými je malý sál se šesti tyčemi obehnán. Díky hecování zvládnu na tyč i vyskočit, sevřít ji pevně nohama a jednou rukou se od ní vyklonit! A na závěr dokonce vyšvihnu jednoduchou sestavu.

Pole Fitness / FOTO: Filip SingerV tu chvíli mě trenérka také natočí na kameru a okomentované video mi večer pošle. „Je to skvělá zpětná vazba pro mé klientky. Dozvědí se, kde mají ještě rezervy, a pohyby si dokážou lépe uvědomit,“ vysvětluje majitelka Vertigo Pole Fitness. Posledních patnáct minut věnujeme posilování a strečinku. U tyče se totiž můžete nejen kroutit a pózovat, ale také opravdu cvičit a posilovat. „Pole je dobré právě na formování postavy, ale také na psychiku. I holky, které neměly rády tělocvik, mu propadly a teď si tyče pořizují domů,“ směje se trenérka Jarka. A nejen holky. Mezi její klientelu sem tam zavítají i muži. „Ty pak u nás nejvíc baví pondělí makání s olympionikem Jirkou Fiřtem,“ dodává Jarmila Ptáčníková.


Vertigo Pole Fitness / Sázavská 4 / P2 / vertigopolefitness.cz

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe